Zamknij

Już w ten weekend. Borowiaku - pomóż Idze

08:28, 25.10.2019 | (pp)
Skomentuj
REKLAMA

2-letnia Iga Klein z województwa pomorskiego jest bohaterką akcji, która przez weekend będzie odbywać się dosłownie w całym powiecie tucholskim. Chorej dziewczynce możesz pomóc, rejestrując się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Iga Klein od sierpnia choruje na anemię aplastyczną i obecnie czeka na przeszczepienie szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy. Do tej pory jednak nie udało się znaleźć dla niej „bliźniaka genetycznego”. Pomóc w tym może np. akcja, która na szeroką skalę będzie realizowana w powiecie tucholskim w najbliższy weekend. Co ważne, nie tylko Iga może na tym skorzystać, bo szansę dzięki naszej rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku może zyskać wielu innych chorych oczekujących na przeszczep teraz lub w przyszłości.

Tu możesz się zarejestrować

Dzień Dawcy Szpiku pt. „Borowiacy pomagają Kaszubom” prowadzony będzie poprzez Fundację DKMS, która do powiatu tucholskiego wraca regularnie przy wielu przedsięwzięciach. W piątek i sobotę będziemy mogli zarejestrować się w bazie DKMS w różnych miejscach powiatu. 25 października w godz. 9.00-17.00 będzie to możliwe w szkołach średnich w Tucholi: ZSLiT (ul. Świecka 89A), ZSLiA (ul. Nowodworskiego 9-13) i LO (ul. Pocztowa 8a), a 26 października w godz. 10.00-16.00 w szkołach podstawowych w: Bysławiu, Cekcynie, Kęsowie, Raciążu, Żalnie, Śliwicach i Gostycynie.

((pp))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz