Zamknij

Gmina Tuchola dziękowała za plony w Rzepicznej - ZDJĘCIA

13:19, 12.09.2019 | L.Z
REKLAMA
Skomentuj

Mszę św. poprowadził proboszcz parafii w Legbądzie ks. Sławomir Mowiński. W swym kazaniu nawiązał do pielgrzymowania, m.in. papieża do Afryki.
- Papież odbył pielgrzymkę do najbiedniejszego zakątka świata, gdzie ludziom często brakuje żywności. My dziś świętujemy, dziękując Bogu za zebrane plony – mówił. – Naszym zadaniem jest się podzielić tym, co mamy w nadmiarze. Bo chleb nie jest do adoracji, nie służy do podziwiania, nawet tak piękny, jak ten, który leży przede mną na ołtarzu. On jest do połamania i podzielenia się nim – nauczał proboszcz. Namawiał też do oddania hołdu rolnikom – ich spracowanym rękom, bo one pracują nie tylko dla siebie, ale również dla innych.
Po mszy głos zabrał burmistrz gminy Tuchola Tadeusz Kowalski. Podziękował sołtys Rzepicznej Elżbiecie Pozorskiej oraz wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu święta plonów. Pochwalił za to najmniejsze sołectwo i zaprosił do udziału w przyszłorocznych obchodach. Będą się one odbywały w Tucholi i będą miały zasięg wojewódzki. Wkrótce włodarz gminy wraz ze starostami dożynek Anną i Markiem Kiełpińskimi podzielili chleb i poczęstowali nim zebranych.

Więcej w papierowym wydaniu Tygodnika

Tekst i fot. Halina Gut

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone