Zamknij

Święto plonów w gminie Kęsowo. Galeria zdjęć z uroczystości

11:10, 10.09.2019 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Po wspólnej modlitwie spod kościoła ruszył niezwykły korowód. Rolnicy nawiązując do dawnej tradycji zaprezentowali używane przed laty traktory i maszyny. Z kościoła do parku szły poczty sztandarowe, delegacje sołectw z wieńcami dożynkowymi, samorządowcy, zaproszeni goście oraz mieszkańcy. Kroku wszystkim nadawała Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Pruszczu.

Na scenie amfiteatru tegoroczni starostowie dożynek - Marlena i Dawid Nowakowie przekazali tradycyjny bochen chleba wójtowi gminy Radosławowi Januszewskiemu. Następnie wspólnie rozdzielili go miedzy uczestnikami biesiady. Chwilę później wręczone zostały pamiątkowe medale za wieloletnią pracę, zaangażowanie i pomoc na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Podsumowano też konkurs na najpiękniejszą zagrodę i posesję oraz konkurs fotograficzny pt. Walory ekologiczne gminy Kęsowo. Oceniono też stoiska i pojazdy dożynkowe (o zwycięzcach i uhonorowanych medalami piszemy w papierowym wydaniu Tygodnika, który trafi do sklepów w najbliższy czwartek). 
Bogaty program święta plonów pomimo niesprzyjającej pogody zachęcił mieszkańców do udziału w uroczystościach. Przyciągały stoiska z rękodziełem, mydłami, wikliną i frywolitkami. Dla chętnych organizowano warsztaty i zabawy animacyjne. Powodzeniem cieszyły się też lokalne smakołyki: gofry, chleb ze smalcem, kiełbaski z grilla i wszelkiego rodzaju ciasta. Podczas imprezy dożynkowej tradycyjnie odbył się również turniej sołectw. Zawodnicy startujących drużyn musieli zmierzyć się z pięcioma wymyślnymi konkurencjami. I tutaj możemy zdradzić... najwięcej punktów zdobyło sołectwo Kęsowo. 

Tekst Lucyna Zdanowska, fot. Grzegorz Urowski i Lucyna Zdanowska

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz