Zamknij

Święto plonów na gostycyńskiej ziemi - ZDJĘCIA

12:42, 28.08.2019 | L.Z
REKLAMA
Skomentuj

Mieszkańcy oraz goście spotkanie zaczęli tradycyjnie - od modlitwy przy figurze św. Rozalii. Później była msza św. podczas której dziękowano za plony i za opiekę patronki.

Po modlitwie korowód dożynkowy ruszył przez wieś. Poprowadzili go członkowie Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury. Szły poczty sztandarowe, strażacy, członkinie kół gospodyń wiejskich, przedstawiciele sołectw i organizacji, samorządowcy oraz mieszkańcy i ich goście. Oficjalnego przywitania wszystkich przybyłych ze stadionowej sceny dokonał wójt Ireneusz Kucharski. Podziękował rolnikom, ogrodnikom, sadownikom i pszczelarzom za ich trud i za pracę. Później głos zabrali goście. Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber i doradca wojewody Jerzy Kowalik, który przywiózł ze sobą medal wojewody w uznaniu zasług dla rozwoju rolnictwa. Medal ten otrzymał Jan Piasek. 
Dożynkową biesiadę rozpoczęto tradycyjnym poczęstunkiem składającym się z podzielonego chleba. Jeden z talerzy nieśli starostowie dożynek, którymi w tym roku byli Barbara Patoleta i Zdzisław Januszewski. 

Więcej w papierowym wydaniu "Tygodnika"

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MarekMarek

2 1

Piekna wspaniala uroczystosc!!! 15:11, 31.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone