Nagrodzono najlepszych wędkarzy. Turniej w Tuchółce

09:35, 22.08.2019 L.Z Aktualizacja: 09:39, 22.08.2019

Niedzielne zawody wędkarskie zostały zorganizowane w ramach uroczystego otwarcia w Tuchółce Bazy Ratownictwa Wodnego. Zmagania rozpoczęto w godzinach rannych na jedenastu stanowiskach ustawionych wzdłuż linii brzegowej jeziora.

Siedmiu zawodników dotrwało do końca turnieju. To właśnie oni pochwalili się efektami kilkugodzinnego łowienia. Podsumowanie zawodów odbyło się przy udziale mieszkańców i gości. Ważenie ryb nadzorował Tomasz Linke. Liderem w grupie wędkarzy został Ernest Frątczak, który złowił łącznie 2,27 kg ryb. II miejsce zajął Łukasz Weltrowski - 1,57 kg, a III miejsce - Dawid Łożyca - 1,28 kg. Tyle jeśli chodzi o ścisłe podium. Wśród nagrodzonych byli także: Henryk Karczyński, któremu udało się 0,715 kg ryb, Tomasz Knuth - 0,705 kg, Oliwier Wiese - 0,545 kg i Jacek Przybylski - 0,535 kg.
Nagrody i puchary przeznaczone dla wytrwałych wędkarzy wręczał wójt Radosław Januszewski.