Zamknij

Mirosław Pałczyński Honorowym Obywatelem Gminy Tuchola

12:17, 24.07.2019 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Dyrygent Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych przy Technikum Leśnym im. A. Loreta w Tucholi Mirosław Pałczyński odebrał w piątek nominację na Honorowego Obywatela Gminy Tuchola.

Tytuł został mu przyznany podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Tucholi w obecności radnych, przedstawicieli władz samorządowych oraz grona przyjaciół nowego Honorowego Obywatela Gminy Tuchola. Sam Mirosław Pałczyński na spotkanie przybył z żoną Anną oraz wnukami. Jak zawsze uśmiechnięty, spontaniczny, „taki kapelmistrz na luzie” - jak całkiem niedawno, podczas jednego z koncertów orkiestry usłyszeliśmy wśród publiczności.

Wręczenia nominacji dokonali wspólnie: burmistrz Tadeusz Kowalski i przewodniczący rady Krzysztof Jopek. Później głos oddano bohaterowi wydarzenia.
Mirosław Pałczyński przywoływał kolejnych dyrektorów technikum leśnego przy których pracował i nadal pracuje. Zaczął oczywiście od Edmunda Muszyńskiego, który przyjmował go do pracy. Wspominał z uśmiechem, że jako dyrektor nie raz stawiał go do pionu i nie tolerował spóźnień. Mówił też o Reginie Wrębel, która sprawiła, że w szkole znalazło się specjalne lokum dla orkiestry, o Anieli Czyżyk jako o wspaniałej przyjaciółce i „matce” oraz o obecnym dyrektorze Piotrze Marciniaku, który jak się wraził Pałczyński swoją krótką postawą i stawianiem do pionu najbardziej przypomina mu Edmunda Muszyńskiego. Dyrygent zdradził, że jego marzenia o orkiestrze zaczęły się w momencie, gdy podczas rozpoczęcia roku szkolnego na początku nauki w szkole średniej usłyszał jej występ. Już wtedy wiedział, że co będzie w życiu robił i co będzie dla niego najważniejsze.

Więcej o tym niecodziennym wydarzeniu przeczytacie w najnowszym, papierowym wydaniu Tygodnika.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz