Zamknij

Zlot pojazdów i Dni Gminy Gostycyn - ZDJĘCIA

10:06, 10.07.2019 | L.Z
REKLAMA
Skomentuj

Impreza z okazji dni gminy rozpoczęła się od wystawy pojazdów pożarniczych, pojazdów zabytkowych oraz militariów. Jeśli chodzi o auta pożarnicze na zlot zjechały się wszystkie samochody należące do jednostek OSP gminy Gostycyn. Gości nie było zbyt wielu. OSP Mąkowarsko otrzymało nagrodę za najładniejszy wóz strażacki, a Paweł Gontarczyk spod Kalisza za najdalszą trasę. Wspaniale prezentowały się też pojazdy zabytkowe pochodzące głównie z Sekcji Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Bydgoskiego. Towarzyszący im Zbigniew Brzuchalski z Wielkiego Mędromierza dołączył do kolekcji swojego fiata 500 z 1971 roku. 

Wystawy to nie wszystko. Sporo działo się też na scenie. Przed publicznością zaprezentowały się wokalistki z Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie oraz zespół taneczny „Obsesja”. Skecz przygotowały też panie z Domu Dziennego Pobytu „Senior Wigor”. Z kolei w pobliżu sceny prezentowały się grupy rekonstrukcji historycznej. Mieliśmy okazję poznać m.in. średniowiecznych wojów, rodziny sarmackie, żołnierzy z okresu II wojny światowej oraz przedstawicieli służb obronnych używających współczesnego sprzętu, wyposażenia i umundurowania. 
W międzyczasie można było oglądać wystawę dawnych sprzętów domowych, skosztować lokalnych smakołyków lub zwyczajnie - zabawić się biorąc udział w różnego rodzaju konkursach. Dla dzieci przygotowano dodatkowo dmuchane zjeżdżalnie, stoisko malowania buziek i układania fryzur. Odbyła się też zbiórka dla chorego na białaczkę Wiktora Góreckiego.
Wisienką na torcie gostycyńskiej imprezy były oczywiście występy muzyczne. Na początku na scenie zagrał zespół Nagła Zmiana Klimatu. Później pojawiła się gwiazda wieczoru, czyli zespół 2Plus1.

Szczegóły w papierowym wydaniu Tygodnika Tucholskiego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone