Zamknij

Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu

09:48, 19.06.2019 | L.Z
REKLAMA
Skomentuj

Komunikat został wydany po zapoznaniu się z wynikami badania próbek wody pobranych 12 czerwca. Dotyczy ujęcia wody w Kęsowie, które zaopatruje mieszkańców Adamkowa, Bralewnicy, Brzuchowa, Drożdzienicy, Jeleńcza, Kęsowa, Krajenek, Ludwichowa, Obrowa, Pamiętowa, Przymuszewa, Sicinek, Sicin, Tuchółki i Wieszczyc.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi stwierdził warunkową przydatność wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi ze względu na przekroczenia parametrów mikrobiologicznych w zakresie bakterii grupy coli w ilości 1 i 4 jtk/100 ml (norma 0 jtk/100 ml) przy jednoczesnym braku przekroczeń parametrów: escherichia coli i enterokoki kałowe.     

Woda jak podkreśla inspektor nadaje się do celów gospodarczych oraz do spożycia po wcześniejszym doprowadzeniu jej do wrzenia. Można używać jej do kąpieli i do celów sanitarnych. 

Zakład Gospodarki Komunalnej w Kęsowie został zobowiązany do podjęcia działań naprawczych mających na celu doprowadzenie jakości wody  pod względem mikrobiologicznym do zgodnej z wymogami.    

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone