Zamknij

W Ostrowie ostro lała się woda ZDJĘCIA

14:07, 07.06.2019 | Jarosław Kania
Skomentuj
REKLAMA

Kibicowali wszyscy, którzy wiedzą, że strażak to sąsiad z pobliskiej posesji i potencjalny ratownik, który przeciwstawi się żywiołowi, uratuje dobytek.

Ten aspekt między innymi podkreślono podczas uroczystej dekoracji na koniec cekcyńskich Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych (25 maja), w której wzięło udział dziesięć jednostek z terenu gminy. Zanim przyszedł czas na podsumowania, wręczenie wyróżnień i swobodny czas na rozmowy pośród strażackiej braci, przeprowadzono trzy konkurencje; tu główną rolę grała nie tylko szybkość działań. Swoją wagę miały też: zgranie, precyzja działań, koordynacja wszelkich ruchów na placu boju. Kibiców było niemało, bo przede wszystkim sprzyjała pogoda, ponadto w jednostkach gminnych wielu strażaków ma swoje rodziny, sympatie. Dało się odczuć, że pożarnictwo, bycie strażakiem, noszenie munduru to chluba.

Pierwszą konkurencją była sztafeta złożona z ośmiu zawodników w każdej drużynie. Polegała ona na pokonywaniu dystansu z przeszkodami; nie bez znaczenia były tu też elementy typowo strażackie. Wszystko oczywiście było wykonywane na czas.

Najwyższy poziom wedle wielu znających się na rzeczy wykazano podczas musztry. Tu na szczególny aplauz zasłużyła jedyna tego dnia żeńska drużyna – pełne wdzięku dziewczęta z OSP Cekcyn. Dużo emocji wywołała tez dyscyplina zwana bojówką. Rozwijanie węży, łączenie ich, praca przy motopompie, w końcu strumień wody podany na pachołki i obrotowe tarcze – wszystko to wyglądało bardzo widowiskowo.

- W zawodach regulamin przewidywał też punkty karne za błędy w ćwiczeniach, ale dziś strażacy nie notowali szczególnych potknięć. Uważam poziom tych zawodów za wysoki, wyrównany. Gmina Cekcyn nie musi bać się ognia – ma wspaniałych strażaków, choć ostrożność zawsze w cenie – komentował rywalizację sędzia główny Tomasz Nakielski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi.

Warto jeszcze zwrócić uwagę, iż podczas dekoracji Odznakę „Wzorowy Strażak” wręczono Krzysztofowi Kneblewskiemu z OSP Nowy Sumin. Jednostki z pierwszych trzech miejsc pojadą na zawody powiatowe do Lubiewa (22 czerwca). Wydarzenie zakończyło się wspólnym, wolnym czasem i poczęstunkiem przed remizą w Ostrowie.

Zawody organizowały KP PSP w Tucholi oraz Zarząd Powiatowy OSP. Zmagania obserwowało kilku lokalnych działaczy strażackich i wójt Jacek Brygman, a wszystko koordynował Piotr Stusik – komendant gminny OSP Cekcyn.

Klasyfikacja drużyn męskich

1. OSP Cekcyn

2. OSP Krzywogoniec

3. OSP Małe Gacno

4. OSP Ostrowo

5. OSP Zdroje

6. OSP Wielkie Budziska

7. OSP Iwiec

8. OSP Zielonka

9. OSP Nowy Sumin

10. OSP Brzozie

Klasyfikacja drużyn żeńskich

1. OSP Cekcyn

(Jarosław Kania)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz