Zamknij

Dzień Polskiej Niezapominajki w Tucholi - ZDJĘCIA

15:10, 24.05.2019 | L.Z
Skomentuj
REKLAMA

Dzień Polskiej Niezapominajki - przyjęty w 2002 r. jako święto przyrody w Tucholi miał swój wyjątkowy wymiar. Na dziedzińcu Tucholskiego Parku Krajobrazowego odbył się okolicznościowy happening z zajęciami edukacyjnymi i niespodziankami.

Organizatorami imprezy, która odbyła się w 15 maja - w Dniu Polskiej Niezapominajki był Tucholski Park Krajobrazowy oraz gmina Tuchola. Partnerami, które już kilka tygodni wcześniej zgłosiły swój akces i rozpoczęły działania przygotowawcze zostały Przedszkole nr 2 w Tucholi, Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi, Technikum Leśne w Tucholi, Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi oraz Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi. To wówczas na terenie wspomnianych szkół powstały niezapominajkowe ogródki. Uczniowie pokazali się też podczas  happeningu. Tego dnia wspaniale działał kącik edukacyjny przy którym można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy np. na temat morfologii niezapominajki leśnej. W budynku TPK były też puszczane prezentacje multimedialne na temat ochrony przyrody oraz bioróżnorodności. 
Dodatkową atrakcją okazały się sadzonki niezapominajki, które odwiedzający tego dnia Tucholski Park Krajobrazowy mieszkańcy regionu mogli otrzymać w prezencie. Gmina Tuchola przygotowała na tę okazję około 500 sadzonek z niezapominajkami.

Więcej informacji na ten temat można przeczytać w bieżącym wydaniu "Tygodnika" 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz