Zamknij

Tuchola: Pożar na wysypisku - ZDJĘCIA

22:42, 29.03.2019 | Piotr Paterski
Skomentuj
REKLAMA

W piątek (29.03) doszło do pożaru na wysypisku śmieci pod Tucholą. Akcja strażaków potrwa minimum całą noc.

Pożar zauważyli pracownicy Regionalnej Instalacji Przetworu Odpadów Komunalnych w Bladowie na jego terenie. Ogień zaczął zajmować jedną z tzw. "kwater", w której składowane są odpady. Jak mówi nam prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholi Małgorzata Oller, w tej kwaterze składowany jest tzw. balast, czyli m.in. pozostałości po segregowaniu odpadów. Prezes w rozmowie z "Tygodnikiem" przyznaje, że w takich odpadach może znajdować się plastik, ale - jak słyszymy - nie stanowi większości. 

"Tygodnik" obserwował akcję strażaków przez kilka godzin. Utrudnienie dla ich działań stanowił i stanowi wiatr, przez który ogień rozprzestrzenił się. Ponadto pożar do ugaszenia jest wyjątkowo trudny ze względu na głębokość odpadów, które zajął. To wyjaśniał nam na bieżąco komendant tucholskiej komendy Dariusz Goźliński

Akcja gaśnicza zakrojona jest na wielką skalę, jeśli chodzi o liczbę jednostek straży zawodowej, ochotniczej. W późniejszej fazie na miejsce zaczęły docierać jednostki także spoza powiatu tucholskiego. Ponadto udział w akcji brali i nadal biorą sami pracownicy - operatorzy sprzętu, którym wspomagano akcję gaśniczą.

Przed godz. 22.00 pytany przez nas komendant, nie chciał dawać pewności, czy sytuacja jest opanowana. Jak mówił, wiele zależy od wiatru, który miał wpływ na rozprzestrzenianie się pożaru.

Na tę chwilę absolutnie nie można określić przyczyn powstania pożaru.

Akcja strażaków najprawdopodobniej nie zakończy się do godzin porannych. Na miejscu pojawiali się m.in. szefowie wysypiska i PK, burmistrz, urzędnicy miejscy, starosta, przedstawiciele zarządzania kryzysowego, policja.

AKTUALIZACJA

O godz. 23.15 od prezes PK i komendanta PSP usłyszeliśmy, że akcja gaśnicza ma pomyślny przebieg.

AKTUALIZACJA

O godz. 0.45 od prezes PK Małgorzaty Oller otrzymaliśmy informacje, że pożar został ugaszony.

-----------------------------------

Obszernie o tym wydarzeniu będziemy pisać w kolejnym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego" - w sprzedaży od czwartku 4 kwietnia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz