Zamknij
REKLAMA

Strzelnica w Plaskoszu oferuje coraz więcej atrakcji dla wszystkich chętnych ZDJĘCIA

12:27, 15.03.2019 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Na wyposażeniu jest m.in. karabin M16, dubeltówka czy pistolet bojowy walter P99. Dla myśliwych przygotowano stanowiska do poszczególnych konkurencji. Jedna z osi strzeleckich jest zadaszona i oświetlona! Do tego na około 6 ha znajduje się tor motocrossowy, który wygląda zupełnie inaczej niż parę lat temu. Na miejscu możesz wypożyczyć motor i spróbować swoich sił. Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych im. Jana Wendy, bo tak teraz nazywa się obiekt w Plaskoszu, to coś więcej niż strzelnica myśliwska.

Kto może korzystać z usług Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych? W tygodniu, w godzinach 7.00-15.00 odbywają się tu głównie szkolenia. Do Plaskosza przyjeżdżają jednostki organizacyjne Lasów Państwowych, np. straż leśna, służby mundurowe: policjanci czy służba więzienna. W trakcie wizyty „Tygodnika” na strzelnicy pojawili się też uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi. Mariusz Woźniak, dyrektor zarządzający tym miejscem dodaje jednak, że Centrum otwarte jest dla... wszystkich chętnych. Każdy, kto interesuje się tematyką związaną z bronią, jest myśliwym, lub po prostu chciałby spróbować swoich sił na strzelnicy, teraz ma taką możliwość. Centrum ma być otwarte dla celów komercyjnych popołudniami oraz w weekendy. Sezon na dobre ruszy w kwietniu, ale żeby korzystać ze strzelnicy wystarczy umówić się telefonicznie w każdym momencie (numer podajemy poniżej). Na strzelnice można oczywiście przyjść z własną bronią (kiedy posiadamy wszystkie zezwolenia), jednak drzwi otwarte są także dla kompletnych amatorów. Nie potrzebujemy wtedy specjalnych zezwoleń, ponieważ w centrum jest możliwość skorzystania z broni i opieki instruktora. Ile trzeba zapłacić za spędzenie wolnego czasu na strzelnicy? Od 1,5 zł do 5 zł za jeden strzał z broni, która jest własnością Centrum. Nie są liczone godziny spędzone na strzelnicy, w cenie strzałów jest już opieka instruktora.

A może motor?
Centrum Szkolenia Strzeleckiego LP to nie tylko strzelnica. Na około 6 hektarach, zaraz za nowym ogrodzeniem, znajduje się bowiem tucholski tor motocrossowym. I podobnie jak ze strzelaniem, motocross znowu może być rozrywką dla każdego. Na miejscu instruktorem jest bowiem Michał Domeracki. Centrum dysponuje 5 motocyklami, które można wypożyczyć. Jest to sprzęt typu pit bike francuskiej firmy Ycf. Pojemność skokowa? Od 80 do 190 cm3. Za półgodzinne szaleństwa pod okiem instruktora zapłacić trzeba 60 zł. Wjazd na tor własnym motorem lub quadem, bez ograniczeń czasowych,kosztuje 25 zł, na trasę dla samochodów terenowych – 35 zł za godzinę. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą, to motory będzie można wypożyczać już w pierwszy weekend kwietnia (6-7.04).
 
Co to jest oś strzelecka i ile takich miejsc znajduje się w Plaskoszu? Jak korzysta się z laserowego trenażera strzeleckiego? Czy na torze w Plaskoszu mogą odbywać się mistrzostwa Europy?! Ile kosztuje stworzenie Centrum w Plaskoszu? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi jedynie w najnowszym "Tygodniku". Pod tym artykułem znajdziesz z kolei galerię zdjęć.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz