Zamknij

Nepotyzm, manipulowanie faktami? Poważne zarzuty historyka

13:17, 06.03.2019 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

„Sekrety sołectw gminy Śliwice” - taki tytuł nosi nowa książka Adama Węsierskiego, historyka ze Śliwic. Doszły do nas pogłoski, że niektóre fragmenty mogły nie spodobać się władzom. Pytamy o to wójta.

Podczas promocji nowej książki Adama Węsierskiego pt. „Sekrety sołectw gminy Śliwice” sala Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach była pełna. Na samym początku historyk odniósł się do artykułu „Tygodnika Tucholskiego” na temat odkrycia osady, w której prawdopodobnie żyli Goci z późnego okresu rzymskiego.

- Również na naszym terenie jest wiele do odkrycia

- podkreślał Adam Węsierski, podając przykład tajemniczych kręgów w sołectwie Byłyczek. W źródłach historycznych odnalazł informację o dwóch tajemniczych górach, obok których odkryto dwa kręgi z wysokich kamieni, będących pozostałością po tzw. kulturze wielbarskiej stworzonej przez Gotów przybyłych ze Skandynawii w okresie rzymskim. Dwie góry, o których pisze Adam Węsierski mają być pozostałością po kurhanach. W ramach promocji odbyła się też wystawa Instytutu Pamięci Narodowej dotycząca odzyskiwania niepodległości regionu Pomorza i Kujaw. Każde sołectwo ostało opisane w książce. Adam Węsierski pisze też o sprawach aktualnych, m.in. ostatnich wyborach samorządowych.

W swojej książce historyk pisze o "nepotyzmie", "orwellizmie" (czyli manipulowaniu faktami) oraz "zapędach autokratycznych" w odniesieniu do władz gminy Śliwice. Zapytaliśmy Daniela Kożucha, wójta gminy Śliwice o komentarz w tej sprawie. Więcej na ten temat w nowym "Tygodniku"!

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

CzytelnikCzytelnik

1 0

W tym temacie jakim jest Manipulowanie faktami pan Adam jest specjalistą ;) 09:40, 29.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz