Zamknij

Zebranie w Bysławiu: Sołtys bez zmian. Która hydrofornia pierwsza do remontu? ZDJĘCIA

16:00, 08.02.2019 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Sołtys największego w gminie Lubiewo sołectwa pozostaje bez zmian. Podczas zebrania wyborczego w Bysławiu nie mówiono zbyt wiele o bieżących sprawach. Jak zwykle jednak w tej miejscowości musiał zostać poruszony temat wody. Która hydrofornia będzie prawdopodobnie remontowana jako pierwsza?

W sołectwie Bysław uprawnionych do głosowania jest aż 1432 mieszkańców. Na ostatnie zebranie wyborcze przybyło ich 104. Skład rady sołeckiej ustalono na 5 członków i dokładnie tylu kandydatów zgłoszono. Nazwiska nowo wybranych osób prezentujemy w ramce obok. W Bysławiu nie będzie zmiany sołtysa. Dotychczasowy sołtys – Wojciech Słupiński – był jedynym kandydatem na kolejną, 5-letnią kadencję. Otrzymał 98 „za”, tylko dwie osoby były przeciw.
Jeszcze przed wyborami głos zabrał Henryk Hoppe jako reprezentant starej rady sołeckiej. Dziękował za współpracę z mieszkańcami i sołtysem, gratulował również sukcesu wyborczego nowym radnym i wójt Joannie Jastak. W krótkim przemówieniu Hoppe wyraził nadzieję, że nowi włodarze gminy będą patrzeć na działania stowarzyszeń „łaskawszym okiem”. Prosił, aby stowarzyszenia te były bardziej doceniane i otrzymywały więcej wsparcia ze strony urzędu gminy. Zwrócił również uwagę, że dobrze byłoby, gdyby gmina mniej obowiązków finansowych zrzucała na barki sołectwa. Chodziło tu głównie o naprawy dróg gminnych – na ten cel sołectwa co roku przeznaczają lwią część swoich funduszy.
 
Wybory sołtysa to jedno, ale bieżące sprawy interesujące mieszkańców zawsze są ważnym punktem na zebraniach. Czy w Bysławiu pojawi się... myjnia? Która hydrofornia (ta w Lubiewie, czy ta w Bysławiu) będzie remontowana jako pierwsza? Obszerna relacja z zebrania tylko w "Tygodniku", który jest już w waszych sklepach. Znajdziecie tam również skład rady sołeckiej. Tymczasem udostępniamy galerię zdjęć z Bysławia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone