Zamknij

Cekcyn: Motorówką popływasz dwie godziny dziennie

12:22, 31.10.2018 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Ograniczenia nie dotyczą m.in. jednostek pływających policji, straży pożarnej, państwowej i społecznej straży rybackiej, wodnych służb ratowniczych podczas wykonywania zadań służbowych. Organizatorzy imprez za zgodą wójta również będą mogli ominąć zakaz.

We wrześniu mieszkańcy Cekcyna spotkali się, by porozmawiać o wprowadzeniu zakazu używania motorówek i skuterów na miejscowym jeziorze. Nie wypracowano konkretnego rozwiązania. Rada Powiatu Tucholskiego przyjęła uchwałę ograniczającą możliwość pływania takim sprzętem do 2 godzin dziennie.

Rada Powiatu Tucholskiego niejednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia zakazu używania łodzi motorowych o napędzie spalinowym oraz skuterów wodnych na Jeziorze Wielkim Cekcyńskim. Pływanie takim sprzętem będzie dozwolone w określonych godzinach. Uchwała jest efektem długo trwającej dyskusji mieszkańców Cekcyna dotyczącej zalet i wad pływania motorówkami na jeziorze.

2 godziny dziennie

Uchwała przyjęta przez Radę Powiatu Tucholskiego wprowadza ograniczenia czasowe korzystania z łodzi motorowych o napędzie spalinowym oraz skuterów wodnych na Jeziorze Wielkim Cekcyńskim. Można nimi pływać od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 16.00 oraz w soboty i niedziele w godzinach od 9.00 do 11.00 z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Owe ograniczenia nie dotyczą jednostek pływających policji, straży pożarnej, państwowej i społecznej straży rybackiej, wodnych służb ratowniczych, czy innych służb w trakcie wykonywania swoich zadań. Zakaz nie obejmuje też organizatorów pokazów ratownictwa wodnego, zawodów oraz imprez, a także klubów i organizacji sportowych używających łodzi do asekuracji zawodników podczas treningów lub zawodów. Warunkiem jest uzyskanie zgody wójta na organizację imprezy. Obostrzenia nie dotyczą też łodzi rybackich posiadających zezwolenie podmiotu prowadzącego gospodarkę rybacką na jeziorze.

Więcej na ten temat piszemy w nowym numerze "Tygodnika Tucholskiego".

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone