Zamknij

Zrobią z sali Książnicy Tucholskiej salę kinową? To dobry pomysł? ANKIETA

17:28, 06.10.2018 | (lz), (pp), fot. mac
REKLAMA
Skomentuj

Powołano zespół, który ustali jakich przeróbek należałoby dokonać w sali multimedialnej Książnicy Tucholskiej na potrzeby sali kinowej, jakie trzeba zakupić wyposażenie i gdzie można składać wnioski o dofinansowanie zadania.

W Urzędzie Miejskim w Tucholi odbyło się kolejne spotkanie poświęcone planom utworzenia w Tucholi sali kinowej. Podczas poprzedniego (w połowie września) starosta Michał Mróz i burmistrz Tadeusz Kowalski podpisali porozumienie o współdziałaniu w zakresie uruchomienia w Tucholi kina. Mówiono wówczas o potrzebie stworzenia takiego miejsca.

- Funkcjonujące od początku roku w Tucholskim Ośrodku Kultury kino objazdowe cieszy się zainteresowaniem. Z uwagi na to chcemy stworzyć dla naszej lokalnej społeczności komfortowe warunki, maksymalnie zbliżone do standardów obowiązujących w tego typu placówkach - mówił wówczas burmistrz Kowalski.

Porozumienie zakładało powołanie zespołu roboczego, który sprawdzi, jakie obiekty gminne lub powiatowe mogą zostać przystosowane do potrzeb sali kinowej.

- W pierwszej kolejności pod uwagę brana będzie sala multimedialna w Książnicy Tucholskiej, która znajduje się w zasobach powiatu tucholskiego. Zastrzegamy jednak, że nie może ona całkowicie utracić swojego obecnego, wielofunkcyjnego charakteru - tłumaczył starosta Michał Mróz.

Co trzeba kupić, by zrobić kino... Na pewno fotele!

do grupy zwolenników powstania w Tucholi sali kinowej a mianowicie Michała Mroza, Tadeusza Kowalskiego, Małgorzaty Oller oraz głównego pomysłodawcy Pawła Cieślewicza dołączyły kolejne osoby: Anna Nitka, Karol Gutsze, Agnieszka Kram-Pestka i Piotr Mówiński. Ta czwórka tworzy wspomniany zespół roboczy. Zajmie się tematem urządzenia w sali multimedialnej Książnicy Tucholskiej sali kinowej.

- Zespół ustali jakich przeróbek należałoby dokonać, jakie trzeba zakupić wyposażenie, typu projektor, nagłośnienie, ekran, kinowe fotele, a także ustali gdzie i na jakie zadania można składać wnioski o dofinansowanie - relacjonuje Paweł Cieślewicz

To nie nowość

Przypomnijmy, że seanse filmowe odbywały się w książnicy już 2010 roku z inicjatywy Wojciecha Kocińskiego. Wówczas jednak nie przeprowadzano w tej kwestii żadnych poważnych inwestycji.

Czy Twoim zdaniem pomysł uruchomienia sali kinowej w sali multimedialnej w Książnicy Tucholskiej to dobry pomysł? Wyraź swoje zdanie naszej ankiecie.

Czy utworzenie sali kinowej w sali multimedialnej Książnicy Tucholskiej to dobry pomysł?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

((lz), (pp), fot. mac)
REKLAMA

Komentarze (1)

Stop omamianiu ludziStop omamianiu ludzi

3 1

Dobre kino posiada równię pochyłą dla widowni i scenę przed ekranem by rozszerzyć działalność o koncerty, widowisko. Gratuluję temu, który to zmieści w budynku o wysokości 5 m. Chyba, że znowu będzie coś do otwarcia, a potem jak zwykle czyli miernie. 21:57, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone