Zamknij

Od poniedziałku ruch na Cegielnianej i Warszawskiej będzie ograniczony

15:15, 06.07.2018 | L.Z
REKLAMA
Skomentuj

Przypominamy: Od poniedziałku (9 lipca) wprowadzony zostanie objazd na terenie Tucholi. Samochody ciężarowe powyżej 3,5 tony nie będą mogły przejechać przez rondo. Ciężarówki zostaną skierowane  drogą DW nr 241 do Sępólna Krajeńskiego, a następnie z wykorzystaniem dróg nr 25 i 22 do Chojnic. Z kolei pojazdy o masie do 3,5 tony będą kierowane przez centrum miasta (ulicami Świecką i Nowodworskiego).

Modernizowane są odcinki od Tucholi do Bysławia (13 km) i z miejscowości Polski Konopat do węzła na S5 (3 km). W związku z prowadzonymi robotami na trasie, na niektórych odcinkach ruch odbywa się wahadłowo. Kierowany jest za pomocą sygnalizacji świetlnych  lub  przy udziale pracowników wykonawcy robót. Od poniedziałku (9 lipca) wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Cegielniana i Warszawska

Ruch na ulicach Cegielnianej i Warszawskiej w Tucholi zostanie ograniczony. Zapewniony będzie jedynie dojazd do posesji dla mieszkańców i służb komunalnych. Ciężarówki zostaną skierowane  drogą DW nr 241 do Sępólna Krajeńskiego, a następnie z wykorzystaniem dróg nr 25 i 22 do Chojnic. Z kolei pojazdy o masie do 3,5 tony będą kierowane przez centrum miasta (ulicami Świecką i Nowodworskiego).

Objazd - jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy - został uzgodniony m.in. z: policją, samorządem lokalnym i innymi zarządcami dróg.

- O zmianach poinformowaliśmy inspekcję transportu drogowego. Ograniczenie ruchu na ul. Warszawskiej i Cegielnianej pozwoli szybciej realizować prace. Jest to bardzo istotne, ponieważ w trakcie tej dużej inwestycji wykonawca realizuje szereg prac dodatkowych. Poza tym roboty są koordynowane z zarządcami innych podziemnych sieci. Zakończenie podstawowych prac 240 planowane jest do końca roku. Obecnie na drodze nr 240 trwają m.in. prace związane z budową obejścia Płazowa, korektą łuków pionowych, poszerzeniami nawierzchni jezdni drogi, układaniem warstwy wyrównawczej bitumicznej na odcinku pozamiejskim oraz budową ciągu pieszo-rowerowego. Latem rozpoczną się również remonty obiektu mostowego w Rudzkim Młynie i budowa kładki. Pod koniec lipca wykonawca zamierza zapewnić przejezdność na obwodnicy Płazowa. Zostanie na nią skierowany cały ruch co pozwoli wyremontować stary przebieg  drogi. W Tucholi kontynuowane są  prace na ulicach Cegielnianej, Świeckiej i Warszawskiej Wymieniamy odcinki wodociągu, przebudowujemy sieci podziemne oraz budujemy nową konstrukcję drogi. Ulice zyskują lepsze odwodnienie i nowoczesne oświetlenie ledowe

- mówi rzecznik Michał Sitarek, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich.

 

REKLAMA

Komentarze (2)

MarekMarek

0 1

Ledy swieca w oczy 13:53, 09.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TucholaninTucholanin

2 0

Chyba coś ZDW coś nie wyszło bo samochody o masie powyżej 3,5 tony dalej jeżdżą ulicami Cegielniana i Warszawska 20:58, 11.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone