Zamknij

Ulica Świecka w Śliwicach na razie bez remontu. Co z półmilionowym dofinansowaniem?

13:48, 07.06.2018 | E.D
REKLAMA
Skomentuj

Unieważniono piąty przetarg na remont ul Świeckiej w Śliwicach. Lasy Państwowe nie zdecydowały się dołożyć do inwestycji. Powiat rezygnuje z pół miliona przyznanego dofinansowania, ale ma zamiar starać się o inne, większe.

W 2016 r. Powiat Tucholski zgarnął 509.040 tys. zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na remont drogi Śliwice-Śliwiczki, czyli ulicy Świeckiej. W tym samym roku ogłosił dwa przetargi na zaprojektowanie i remont odcinka. Zostały one unieważnione, bo oferenci zgłaszali zbyt wysokie ceny. W ubiegłym roku Powiat ogłosił trzeci przetarg - znów bez skutku. W tym roku ogłoszono dwa kolejne przetargi, w których poszukiwano już tylko wykonawcy samego remontu. Ostatni, piąty, unieważniono 23 maja. Wystartowały w nim dwie firmy: przedsiębiorstwo ze Świecia zaproponowało nieco ponad 2,2 mln zł a z Charzyków zaproponowało cenę niższą o 15 tys. zł.

- Jedna z firm zmieściła się w kosztorysie, ale nie mamy dodatkowego źródła finansowania

- przyznaje Michał Mróz, starosta tucholski.

Powiat Tucholski starał się o dofinansowanie z Funduszu Leśnego. Lasy Państwowe nie wydały jednak decyzji o dofinansowaniu remontu ulicy Świeckiej.

Czy półmilionowe dofinansowanie, które otrzymał powiat, przepadnie? Wszystko na to wskazuje. Zarząd powiatu ma pewien pomysł, gdzie szukać dofinansowania na remont Świeckiej... Więcej o tym przeczytacie w papierowej wersji "Tygodnika Tucholskiego"!

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone