Zamknij

GOK w Śliwicach czeka rozbudowa za milion złotych? Być może w przyszłym roku

16:54, 06.04.2018 | Elżbieta Doniecka, (red.)
REKLAMA
Skomentuj
Sala widowiskowa miałaby być rozbudowana. Widownia regularnie wypełnia się po brzegi. Na zdjęciu przykład z zeszłorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fot. (pp)

Rozbudowa sali widowiskowej, budowa nowego pomieszczenia, osobnej toalety dla pracowników i występujących... Tak może zmienić się Gminny Ośrodek Kultury w Śliwicach. Gmina wyceniła rozbudowę na niespełna milion złotych. Wnioskuje o niecałe pół miliona dofinansowania.

30 marca Gmina Śliwice złożyła wniosek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu o dofinansowanie rozbudowy ośrodka kultury. Śliwice walczą o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  w wysokości niecałego pół miliona złotych. Całą inwestycję urzędnicy wycenili na ponad 998 tys. zł. 

Zajęcia na korytarzu

- Chcielibyśmy powiększyć dużą salę, aby mogły się tam odbywać większe imprezy - mówi Andrzej Urbański, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach. - Kiedy ustawimy tam stoliki, robi się ciasno.

Rozbudowana miałaby być duża sala. Jej szerokość dorównałaby obecnej długości. Sala zostałaby poszerzona w kierunku poczty. 

- Scena znajdowałaby się w innym miejscu - mówi Andrzej Urbański. - Mieściłaby się na ścianie naprzeciwko wejścia na salę. Byłaby też większa  metr z każdej strony. Scena, która obecnie mieści się w GOK-u, raczej nie nadaje się do tańca czy występów dużych zespołów. 

Tuż przy nowej scenie byłaby garderoba z osobną toaletą oraz miejsce na przechowanie sprzętu, który jest używany na scenie przez artystów.

Rozbudowa sali to jedno, bo pomysłów jest więcej. Dzisiaj salę widowiskową i pozostałe pomieszczenia ośrodka kultury dzieli wypolbrukowany plac. Co miałoby się pojawić na jego miejscu? Rozwiązania, które słyszymy, brzmią ciekawie. Co natomiast z parkingiem przy GOK-u? Tu odpowiedzi udziela wójt Daniel Kożuch. O planach i nadziejach na rozbudowę Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach przeczytasz w najnowszym numerze "Tygodnika Tucholskiego", który właśnie jest w sprzedaży.

 

(Elżbieta Doniecka, (red.))
REKLAMA

Komentarze (2)

prawoprawo

1 0

To jest klasa pana wójta i mieszkańców TEJ GMINY-gratulacje,wiem,że tam marzenia się spełnią.Jesteście Wielcy.Tak dalej... 21:48, 09.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PalikotPalikot

0 1

Wójta chyba podjęło do konca 11:56, 25.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone