Zamknij

Będzie szansa na remont drogi z Lipowej w kierunku Czerska?

14:24, 11.01.2018 | E.D.
REKLAMA
Skomentuj

Droga ze Śliwic do Czerska jest z roku na rok w coraz gorszym stanie. Powiat wnioskuje o dofinansowanie remontu odcinka od torów w Lipowej w stronę Mosnej.

Temat odcinka drogi dojazdowej ze Śliwic do Czerska poruszany jest na zebraniach wiejskich bardzo często.

- Wielu mieszkańców korzysta z tej trasy, jeżdżąc do Czerska na zakupy. Poza tym jest to połączenie z drogą krajową nr 22 Gorzów Wielkopolski-Malbork - podkreśla Andrzej Pruszak, radny powiatu tucholskiego. Na sesji 20 grudnia poruszył temat pogarszającego stanu drogi na odcinku Lipowa-granica powiatu. Pokazywał zdjęcia, aby udowodnić, że nawierzchnia wymaga naprawy.

Starostwo ma już gotowy projekt na odcinek od torów w Lipowej w kierunku Mosnej. Radny apelował do zarządu o zwrócenie się do wojewody o dofinansowanie remontu tego fragmentu drogi. Okazało się, że powiat... już to zrobił.

- Ta droga została zgłoszona do zarządzania kryzysowego w grudniu 2016 r., ale niestety w roku bieżącym nie uzyskała dofinansowania - przyznał Zenon Poturalski, wicestarosta powiatu tucholskiego.

Wicestarosta zadeklarował, że wniosek o dofinansowanie ze środków z zarządzania kryzysowego zostanie ponowiony. Podkreślmy. Chodzi o remont wyłącznie odcinka za torami, nie całej drogi Śliwice- Czersk. Zenon Poturalski stwierdził, że dotychczas najgorszym odcinkiem drogi w powiecie była ta ze Stobna do Nowego Żalna. Został on już wyremontowany.

- Teraz ta droga konkuruje o miano najgorszego odcinka drogi powiatowej - tak wicestarosta ocenił trasę z Lipowej do granicy powiatu.

(E.D.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone