Zamknij

Tucholscy policjanci będą używać drona. Sprzęt z gminy za 13 tys. zł

13:48, 30.12.2017 | P.P, fot. KPP Tuchola
REKLAMA
Skomentuj
Dokładnie taki dron będzie obsługiwany przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Tucholi. Fot. KPP Tuchola

W posiadaniu Komendy Powiatowej Policji w Tucholi znalazły się dron dużej wartości oraz zaawansowany tester narkotykowy, który w ciągu kilku minut może wskazać, czy badania osoba jest pod wpływem narkotyków.

Komenda Powiatowa Policji w Tucholi kolejny rok z rzędu otrzymała prezenty od samorządów powiatu tucholskiego, które mają wzmocnić możliwości operacyjnego działania funkcjonariuszy. O jednym z nich „Tygodnik” pisał wcześniej bardzo szeroko, bo rozchodziło się o to, czy wszystkie gminy będą chciały się na niego zrzucić. To urządzenie do – jak informuje komenda - „walki z przestępczością narkotykową”. Dräger DrugTest 5000 wskazuje zawartość narkotyków w organizmie. Jest urządzenie mobilnym i może sprawdzić, czy człowiek jest pod wpływem narkotyków w ciągu kilku minut. Ponadto można nim przetestować znalezioną bliżej nieokreśloną substancje i sprawdzić czy również w niej znajdują się substancje zakazane. 

Na pewno do poszukiwań
Inny zaawansowany sprzęt, którego będą używać miejscowi policjanci to bezzałogowy statek powietrzny, najprościej mówiąc dron [pokazujemy go na zdjęciu]. W całości sfinansowała go gmina Tuchola, a przekazał burmistrz Tadeusz Kowalski. Sprzęt kosztował 13 tys. zł
- Wyposażony został we wszystkie najnowsze technologie. Dzięki takiemu zabiegowi zapewniona jest wysoka stabilność podczas manewrów w powietrzu. Statek wyposażony jest w kamerę wysokiej rozdzielczości, a operator ma do dyspozycji wyświetlacz o wysokiej jasności umożliwiający prace nawet przy dużym nasłonecznieniu – tłumaczą w tucholskiej komendzie. Do czego właściwie ma policjantom służyć dron? Mowa jest o „szerokim zastosowaniu w służbie”, a policja wymienia ułatwienie dziań związanych z poszukiwaniem osób zaginionych, szczególnie w trudnym terenie.

(P.P, fot. KPP Tuchola)
REKLAMA

Komentarze (3)

VlosVlos

2 0

Teraz ktoś sobie jeszcze na szkoleniu zarobi 09:17, 31.12.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MiluchMiluch

0 0

Ale po co szkolenie? Przepisy określają dwa typy latania dronami: komercyjne i rekreacyjne natomiast wykorzystywanie przez służby statków powietrznych nie wymaga ukończenia szkolenia gdyż czy wojsko czy policja czy straż pożarna może latać bez tego szkolenia nawet nad ludźmi i budynkami nie wpisując się w opisane typy lotów. 20:58, 29.03.2018


Tuchola19Tuchola19

0 0

Zbędna zabawka???? brakuje jeszcze resorakow i samochodu na baterie klocków LEGO itp... 22:34, 15.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone