I Dni Pola zorganizowane przez rodzinną firmę Pesrol odbyły się w Kruszce koło Cekcyna w sobotę (18 kwietnia). Fot. Anna Lipska
Pierwsze takie wydarzenie w Borach Tucholskich i od razu sukces. I Dni Pola zorganizowane przez rodzinę Pestków z Cekcyna przeszły do historii. Wydarzenie przyciągnęło tłum fanów rolniczej motoryzacji z całej Polski. Podziwiać można było ciągniki i maszyny rolnicze, w tym nowoczesne rozwiązania, jednocześnie spędzając czas z rodziną i kosztując wyśmienitej kuchni.
W Kruszce koło Cekcyna w Borach Tucholskich po raz pierwszy odbyły się Dni Pola. Wydarzenie zorganizowała rodzina Pestków, która prowadzi firmę zajmującą się przede wszystkim sprzedażą ciągników i maszyn rolniczych.
Jak przystało na imprezę o charakterze pokazów w tematyce rolniczej, odwiedzający Dni Pola mogli z bliska obejrzeć, a nawet wsiąść do różnego rodzaju traktorów, maszyn rolniczych i kombajnów. Była także okazja do obejrzenia w akcji ciągników wraz z maszynami rolniczymi. Kilkukrotnie przeprowadzane były pokazy ich użycia w pracach polowych.
Dni Pola to także wystawcy związani z branżą rolniczą - silosy, kontenery, ubezpieczenia czy budynki. O tym wszystkim można było porozmawiać ze specjalistami, którzy przygotowali swoje stanowiska. Do tego zadbali o najmłodszych. Dzieci mogły skorzystać z animacji bądź losować nagrody w mini kole fortuny.
Organizatorzy zadbali o integrację uczestników wydarzenia poprzez najrozmaitsze konkursy. Było przy tym dużo śmiechu i pozytywnej zabawy. Całości dopełniły stoiska lokalnych wystawców i rękodzielników, jedzenie serwowane, m.in. przez KGW Cekcyn oraz pogoda, jakiej chyba w tym roku jeszcze nie było.
Zdecydowanie o I Dniach Pola w gminie Cekcyn będzie mówiło się przez długi czas. Impreza ma potencjał na to, aby stać się cykliczną.
Więcej o I Dniach Pola napiszemy w kolejnym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego", które ukaże się w najbliższy czwartek (23 kwietnia). Poniżej fotorelacja i film.
::photoreport{"type":"see-button","item":"5415"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz