Uroczysta akademia, a po niej piknik na skwerze dla mieszkańców i spacer historyczny śladami dawnych posterunków. Tegoroczne obchody Święta Policji w Tucholi miały bogaty program.
W czwartek (10.07) w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W trakcie uroczystej akademii do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi trafiły awanse i gratulacje. Życzenia mundurowym, ale i pracownikom cywilnym komendy składali m.in. zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy Marcin Woźniak czy licznie zgromadzeni samorządowcy, w tym starosta Andrzej Urbański i burmistrz Tadeusz Kowalski. Obaj włodarze podkreślali modelową wręcz współpracę z tucholską policją.
Święto niebieskiego munduru zbiegło się z 100. rocznicą Policji Kobiecej. O historii pracy przedstawicielek płci pięknej referat wygłosił komendant Paweł Zawada. Aktualnie w KPP w Tucholi pracuje 13 funkcjonariuszek i 14 kobiet pracowników cywilnych.
Jedna czwarta komendy to są kobiety
- podsumował komendant.
Swoim podwładnym i współpracownikom Paweł Zawada gratulował awansu i złożył najserdeczniejsze życzenia.
Święto Policji jest dniem szczególnym dla każdego policjanta, to jest czas awansów, wyróżnień, ale też podziękowań tym osobom, które każdego dnia poświęcają niejednokrotnie swoje życie i zdrowie, po to żebyśmy mogli żyć bezpiecznie. Dziękuję policjantom i policjantkom, pracownikom i pracownicom policji, bo to dzięki wam każdy kto przyjeżdża do Tucholi, w Bory Tucholskie, kto mieszka w tym regionie może czuć się bezpiecznie. Każdy z osobna i wszyscy razem jesteście nam bardzo potrzebni
- mówił komendant, dziękując zarazem funkcjonariuszom i pracownikom tucholskiej jednostki za trud ich codziennej pracy.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości na skwerze przy TOK-u rozpoczął się piknik. W jego ramach policjanci pokazali m.in. swoją pracę od kuchni. Każde z wystawionych stoisk, w tym technika kryminalistyki, cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony uczestników wydarzenia. W pokazie tresury psów policyjnych udział wzięło kilkanaście czworonogów. Te o łagodnym usposobieniu były potem licznie oblegane przez dzieci i dorosłych. Powodzeniem cieszył się również symulator dachowania. Poza funkcjonariuszami z tucholskiej policji w pikniku udział wzięli także funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy i służby więziennej.
Ostatnim punktem obchodów był historyczny spacer pn. "Gdzie była Policja?". Na jego trasie znalazły się miejsca, w których przed laty mieściły się posterunki policji. W tę ciekawą w podróż w czasie mieszkańców zabrał komendant Paweł Zawada. Garść ciekawych informacji uczestnikom spaceru przekazała także regionalistka Maria Ollick. Pierwszym przystankiem na trasie był budynek przy ul. Sępoleńskiej 2, w którym to do 1934 roku mieścił się Posterunek Policji Państwowej w Tucholi.
Szersza relacja z wydarzenia w najbliższym wydaniu Tygodnika.
[FOTORELACJANOWA]4490[/FOTORELACJANOWA]
Na stopień młodszego inspektora awansował Radosław Kryczka.
Na stopień komisarza awansowali Daniel Spychała i Marcin Urban.
Na stopień aspiranta sztabowego awansowali Marcin Briszka i Adam Wochna.
Na stopień starszego aspiranta awansowali: Filip Fröhlke, Michał Gwiździel, Tomasz Kamecki, Tomasz Kozielecki.
Na stopień aspiranta awansowali: Bogdan Drejasz, Katarzyna Has, Grzegorza Miklasz, Ewelina Rink, Iwona Spychała, Piotr Wiśniewski.
Sierżantem sztabowym zostali: Sandra Bloch, Krzysztof Grabowski, Paweł Wygonowski.
Starszym sierżantem zostali: Paweł Boczek, Marcina Mazur, Michał Chmielewski, Tomasz Pilarski.
Starszym posterunkowym zostali: Karol Czamajło, Marcin Góral, Dawid Juhnke, Błażej Piotrowski, Damian Sledz.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnik.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz