W poniedziałek (19 maja) w Czersku policjanci próbowali zatrzymać do kontroli motocyklistę. Jak podaje chojnicka komenda, ten nie dość że się nie zatrzymał, to zaczął uciekać. Z motocyklem wylądował na ogrodzeniu. Okazuje się, że to 19 latek z gminy Kęsowo.
To wydarzenie z dziś (poniedziałek 19 maja). Ok. godz. 12:45 w centrum Czerska policjanci zwrócili uwagę na motocykl, który poruszał się ul. Rynkową i skręcał w ul. Królowej Jadwigi. Mundurowi postanowili zatrzymać motocyklistę do kontroli. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ale motocyklista nie zareagował. Policja podaje za to, że przyśpieszył.
- Pościg nie trwał długo. Na łuku drogi motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Policjanci natychmiast udzielili mu pomocy, a następnie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. 19-latek został przewieziony do szpitala - podaje Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach.
Okazało się, że 19-latek nie posiada prawa jazdy. Jest mieszkańcem gminy Kęsowo.
- Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w tej sprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - ostrzega KPP Chojnice.
Fot. KPP Chojnice
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz