Zamknij

Bez prawa jazdy. Uderzyła w auto, które prowadziła kobieta w ciąży

15:48, 25.01.2024 G. Aktualizacja: 09:03, 30.01.2024
Skomentuj Nie dostosowała prędkości do warunków na drodze - podaje policja. W dodatku prowadziła bez uprawnień. Wiozła pasażerów. Na szczęście obyło się w dramatu...fot. KP PSP w Tucholi Nie dostosowała prędkości do warunków na drodze - podaje policja. W dodatku prowadziła bez uprawnień. Wiozła pasażerów. Na szczęście obyło się w dramatu...fot. KP PSP w Tucholi

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Od służb dowiadujemy się, że 26-latka z gminy Gostycyn prowadząc samochód pełny pasażerów uderzyła w auto prowadzone przez kobietę w ciąży.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Tucholi, w niedzielę 21.01 o godz. 20:00 w Małej Kloni kierująca VW nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącą z przeciwka toyotą, którą podróżowała 31-latka z powiatu sępoleńskiego. Obie panie były trzeźwe. Sprawczynią zdarzenia okazała się 26-latka z gm. Gostycyn. W toku weryfikacji danych kierujących pojazdami policjanci ustalili, że kierująca VW nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.  Z komendy dowiadujemy się, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Sprawczyni będzie odpowiadała za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Grozi jej wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 Auto poszkodowanych. Prowadziła je ciężarna kobieta. Została na miejscu przebadana przez ZRM, ale obyło sie bez hospitalizacji.

Bez prawka, ale z pasażerami

Jak słyszymy w straży, samochodami podróżowało łącznie 7 osób. Toyotą rav4 - kierująca ciężarna i mężczyzna, a VW passatem: 2 dorosłych i 3 dzieci. Między samochodami doszło do zderzenia bocznego. Strażacy zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Nikt nie uskarżał się na bóle, jednak Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał ciężarną. Nie było potrzeby hospitalizacji. Zajęto się udrożnieniem szlaku oraz neutralizacją płynów eksploatacyjnych.

(G.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%