Zamknij

Szmaragdowe i Diamentowe Gody w gminie Kęsowo / ZDJĘCIA

12:21, 01.12.2023 Agata Wiśniewska Aktualizacja: 08:43, 04.12.2023
Skomentuj Toast za kolejne wspólne lata w zdrowiu! Toast za kolejne wspólne lata w zdrowiu!

W środę, 19 listopada w WDK w Kęsowie gościły cztery pary, które w tym roku obchodzą piękne jubileusze małżeńskie. Trzy z nich sakramentalne „tak” powiedziały sobie 55 lat temu, a w przypadku Gertrudy i Henryka Góreckich od momentu ślubu minęło jeszcze więcej czasu, bo 60 lat!

 

Małżonkowie, którzy zebrali się w minionym tygodniu w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie, już kilka lat temu odebrali Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez prezydenta z okazji 50. rocznicy ślubu. Ale kolejne zacne jubileuszu, których doczekali nie mogły przejść bez echa. Dlatego też w otoczeniu najbliższych z okazji 55. i 60 rocznicy ślubu przyjęli życzenia od wójta Radosława Januszewskiego i zastępczyni kierownika USC Natalii Cyborowskiej.

Wyrażamy wielki szacunek oraz podziw dla wytrwałości waszych związków. Idąc razem przez życie wspieraliście się i przezwyciężaliście jego trudy. Wasz długotrwały związek to symbol wielkiej miłości, ogromnej tolerancji i wzajemnego zaufania. Powinniście być wzorem do naśladowania dla wszystkich tych, którzy zamierzają związać się węzłem małżeńskim

– zwróciła się do jubilatów z gminy Kęsowo urzędniczka.

Na ręce małżonków trafiły drobne upominki i piękne bukiety kwiatów. Nie obyło się bez toastu wzniesionego lampką szampana, odśpiewania „sto lat”, które jubilaci przypieczętowali pocałunkiem. Przy kawie i cieście szybko okazało się, że niektóre z par się znają. Był czas kiedy razem bawiły się na tańcach.

W tym roku jubileusz 55-lecia małżeństwa obchodzą:
Teresa i Józef Giłkowie z Żalna,
Maria i Bogdan Knadowie z Żalna,
Genowefa i Antoni Gwizdałowie z Tuchółki . 

W tym roku jubileusz 60-lecia małżeństwa obchodzą:
 Gertruda i Henryk Góreccy z Obrowa. 

W trakcie uroczystości zamienialiśmy z jubilatami kilka słów, a o tym czego się dowiedzieliśmy o ich życiu dowiecie się sięgając po przyszłotygodniowe wydanie "Tygodnika". 
 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%