Zamknij

Odsłonięcie nowej tablicy pamiątkowej w Drożdzienicy / FOTO

08:49, 24.09.2023 Agata Wiśniewska Aktualizacja: 09:07, 24.09.2023
Skomentuj Przybyłe na uroczystość delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod miejscem pamięci. Przybyłe na uroczystość delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod miejscem pamięci.

W sobotę, 23 września w Drożdzienicy odbyła się się uroczystość odsłonięcia nowej tablicy pamiątkowej w miejscu pamięci ofiar poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej. Wzięli w niej udział mieszkańcy miejscowości, władze gminy i liczne delegacje. 

Uroczystość w Drożdzienicy rozpoczęła się o godz. 15:30  mszą świętą w kaplicy za pomordowanych mieszkańców gminy Kęsowo. Odprawił ją proboszcz Parafii pw. św. Michała Archanioła  w Dąbrówce, ks. Janusz Fierek. Stamtąd zebrani przemaszerowali pod Pomnik Pomordowanych podczas II wojny światowej. Odsłonięcia nowej tablicy dokonał wójt Radosław Januszewski, który też wygłosił stosowną przemowę. 

Głaz z tablicą pamiątkową, ku pamięci poległych i pomordowanych w okresie II wojny światowej, stanął w Drożdzienicy w 1968 roku z inicjatywy Tadeusza Stelmaszyka, kierownika gorzelni w Przymuszewie oraz pozostałych pracowników zakładu. Jego odsłonięcie nastąpiło 22 lipca 1968 roku. 

- Dziś gromadzimy się przy odnowionym terenie wokół tego monumentu, aby oddać hołd i cześć cichym bohaterom tej okropnej wojny

- mówił prowadzący uroczystość, Roman Herman - Kowalski z OSP w Drożdzienicy. 

Nowa tablica została poświęcona a wiązanki kwiatów pod pomnikiem złożyły delegacje i mieszkańcy. 

 

Szerszą relacja z tego wydarzenia znajdzie się w najbliższym wydaniu papierowym "Tygodnika". A już dzisiaj dostępne są zdjęcia. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%