Zamknij

Impreza "U Borusów w warstacie" w Muzeum Borów Tucholskich / ZDJĘCIA

11:50, 23.09.2023 Aleksandra Karnecka Aktualizacja: 13:01, 25.09.2023
Skomentuj

W piątek (22 września) z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum Borów Tucholskich odbyło się wydarzenie o regionalnej tematyce "U Borusów w warstacie".

Najliczniejszą grupą, która wybrała się na wydarzenie zrealizowane na terenie Muzeum Borów Tucholskich były dzieci - Gzuby z Jedynki (Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi). Garnęły się do konkursów o tematyce kultury ludowej przygotowanych przez reginalistkę Marię Ollick i muzyka Marcina Kiedrowskiego. Swoją regionalną wiedzą mogli popisać się również dorośli. Jednym z zadań było tłumaczenie zwrotów z języka kaszubskiego i gwary borowiackiej. 

Laureaci konkursu gwarowego, który przed wakacjami zorganizowała Szkoła Podstawowa w Zielonce (gm. Cekcyn), zaprezentowali krótkie scenki w ludowych strojach. Program artystyczny wzbogaciła muzyka Marcina Kiedrowskiego. Podczas piątkowego wydarzenia swoje nietuzinkowe umiejętności prezentowali lokalni twórcy-rzemieślnicy: lepiono z gliny, wyplatano koszyki, ręcznie wykonywano ozdoby. itd. O poczęstunek tego dnia zadbało Koło Gospodyń Wiejskich z Wielkiego Mędromierza.

Więcej na temat tego wydarzenia będzie można przeczytać w papierowej wersji "Tygodnika", która ukaże się 28 września.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy "U Borusów w warstacie".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%