Zamknij

Gmina Śliwice: Kolejna nowa świetlica, tym razem Byłyczek. ZDJĘCIA Z OTWARCIA

16:45, 15.09.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 17:07, 15.09.2023
Skomentuj Otwarcie świetlicy wiejskiej w Byłyczku po kapitalnym remoncie nastąpiło w piątek 15 września. Otwarcie świetlicy wiejskiej w Byłyczku po kapitalnym remoncie nastąpiło w piątek 15 września.

Otwarcie świetlicy wiejskiej w Byłyczku po kapitalnym remoncie nastąpiło w piątek 15 września.

Dawniej był tam sklep, później przez lata służył jako świetlica wiejska. Nie da się jednak ukryć, że mały budynek w centrum wsi był w coraz gorszym stanie. Sołtys Byłyczka w gminie Śliwice Henryk Wysocki od dłuższego czasu zabiegał o remont świetlicy. Teraz się udało. Prace remontowe, a wielu zakresach wręcz budowalne, przeprowadziła firma Usługi Remontowo Budowlane URBUD.

15 września, w oficjalnym otwarciu, licznie wzięli udział mieszkańcy. Na miejscu pojawił się także m.in. minister z KPRM Łukasz Schreiber, wójt Daniel Kożuch czy główny wykonawca Grzegorz Urbański. Wyremontowany budynek pobłogosławił proboszcz śliwickiej parafii ks. Andrzej Koss. Już po oficjalnym przecięciu wstęgi w środku czekał na zebranych poczęstunek.

Prace remontowo-budowlane pochłonęły ponad 300 tys. zł. Gmina uzyskała na to zadanie wysokie dofinansowanie z Polskiego Ładu – ok. 250 tys. zł

Więcej na ten temat przeczytasz w kolejnym wydaniu "Tygodnika Tucholskiego". Poniżej prezentujemy fotorelację z uroczystości.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

KATOLIKKATOLIK

1 0

A TEN PISOWSKI PAJAC ,CO TAM ROBIŁ .POLSKI ŁAD ,TO PODATKI POLAKÓW , A NIE PISOWCÓW 08:21, 16.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%