Zamknij

Grupa Wszystkiego Najlepszego zagra w Tucholi! Gratka dla miłośników poezji śpiewanej

15:14, 12.09.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 16:02, 12.09.2023
Skomentuj Grupa Wszystkiego Najlepszego zagra w Tucholskim Ośrodku Kultury 30 września. Fot. TOK Grupa Wszystkiego Najlepszego zagra w Tucholskim Ośrodku Kultury 30 września. Fot. TOK

Szykuje się niezwykle klimatyczny wieczór z gitarami, harmonijką, instrumentami perkusyjnymi, a może i skrzypcami. Na dokładkę teksty dotykające ważnych dla człowieka, niekiedy wrażliwych kwestii. Grupa Wszystkiego Najlepszego to dobrzy znajomi Starego Dobrego Małżeństwa. Spodziewamy się więc świetnego grania z poezją śpiewaną w roli głównej.

Koncert grupy Wszystkiego Najlepszego odbędzie się 30 września 2023 r. o godz. 18:00 w Tucholskim Ośrodku Kultury. Koszt biletu to 30 zł, można go kupić na stronie biletyna.pl oraz w sekretariacie TOK-u. 

Koncert będzie prawdziwą gratką dla miłośników poezji śpiewanej, również tej w iście bieszczadzkim klimacie. Co ciekawe jednym z członków zespołu jest tucholanin – Tomasz Keszkowski, odpowiedzialny za harmonijkę, gitarę akustyczną i śpiew. W skład grupy wchodzą ponadto:

  • Justyna Rzeźnikowska – śpiew, instrumenty perkusyjne,
  • Beata Łapińska – śpiew,
  • Maciej Rzeźnikowski – śpiew, gitara klasyczna,
  • Iwo Jankowski – gitara akustyczna, gitara klasyczna, śpiew,
  • Sławek Szymeczko – gitara basowa.

Gościnnie często występują ponadto: Iza Kamińska na skrzypcach, Krzysztof Pilarski na skrzypcach i Grzegorz Bielawski śpiew. Informacji o zespole można szukać na stronie www.wszystkiegonajlepszego.art.

Zespół Wszystkiego Najlepszego założony został przez Macieja Rzeźnikowskiego w Bydgoszczy. Od początku misją grupy było tworzenie i śpiewanie piosenek, które nawet wtedy, kiedy wykonuje się je tylko na jednej gitarze, nie stracą na jakości. Piosenek nadających się do wspólnego śpiewania, harmonijnych, ale niebanalnych, mających tekst dotykający rzeczy ważnych dla człowieka, który może funkcjonować samodzielnie i porusza struny wrażliwych osób.

 W grudniu 1991 r. Wszystkiego Najlepszego, dzięki przyjaciołom z zespołu Stare Dobre Małżeństwo, weszło do studia Radia Żak w Łodzi i nagrał kasetę, która została wydana na wiosnę 1992 r.

Nowy rozdział w historii grupy otworzył się w sierpniu 2017 roku, kiedy wydawnictwo Dalmafon wydało zremasterowany materiał ze wspomnianej kasety na płycie CD., wraz książeczką zawierającą wszystkie teksty. Zespół wystąpił również na 50. jubileuszowej Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie w bazie Pod Ponurą Małpą

Lata 2018 i 2019 to już pełen kalendarz koncertów. Misja pozostała taka sama: "wspólne śpiewanie jest szczęściem". We wrześniu 2019 r. Wszystkiego Najlepszego nagrało nową płytę "Wygnani Poeci" zawierającą 14 nowych kompozycji.

W marcu 2023 r. zespół wydał kolejną płytę "Małe miasteczka" i rozpoczął intensywną trasę koncertową. Na krążku znalazło się 12 utworów z muzyką Macieja Rzeźnikowskiego do tekstów Oli Bacińskiej, Krzysztofa Kasperczyka i Macieja Rzeźnikowskiego. Zastój w czasie pandemii pozwolił bardzo dokładnie dopracować nowe kompozycje, wybrać właściwe utwory z wielu skomponowanych.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%