Zamknij

Święto Policji w Tucholi / FOTORELACJA

13:37, 26.07.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 13:57, 26.07.2023
Skomentuj Święto Policji w Tucholi odbyło się 25 lipca. Święto Policji w Tucholi odbyło się 25 lipca.

Podczas uroczystości nie zabrakło pochwał dla funkcjonariuszy i awansów. Komendant bardzo uroczyście dziękował też kapelanowi za dotychczasową współpracę i jasno dawał do zrozumienia, że w komendzie dalej chcą gościć ks. Grzegorza Kielasa.

Choć Święto Policji przypadało dokładnie 24 lipca, w naszym mieście obchody zaplanowano dzień później. Liczni oficjalni goście przybyli we wtorek do Tucholskiego Ośrodka Kultury. Nie brakowało samorządowców, leśników, strażaków, kierowniczek i kierowników przeróżnych jednostek czy też policjantów emerytów. W święcie wziął udział też zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy inspektor Marcin Woźniak. Wszystkich zebranych powitał tucholski komendant powiatowy nadkomisarz Marcin Szulczyk. Głównym punktem programu były rzecz jasna awanse zawodowe funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, a co za tym idzie uroczyste mianowania na wyższe stopnie. Szczegółową listę podajemy przy artykule.

Podczas uroczystości miało miejsce wiele przemówień. O zabranie głosu poproszony został też ksiądz Grzegorz Kielas, kapelan tucholskich policjantów, który jak wiadomo, po 24 latach posługi niedługo opuści parafię pw. św. Bartłomieja. Jak sam przyznawał ze sceny, do końca nie wiedział, co powiedzieć. Przede wszystkim dziękował policjantom za ich służbę i zaangażowanie, ale też za wieloletnia współpracę z komendą. Marcin Szulczyk wyrażał nadzieję, że ks. Kielas nadal, pomimo zmiany parafii, będzie przewodził duchowo jako kapelan tucholskim funkcjonariuszom.

Uroczystość w Tucholskim Ośrodku Kultury poprowadzili: sierżant sztabowa Dorota Nowicka i młodszy aspirant Łukasz Tomaszewski.

Więcej o Święcie Policji w naszym mieście przeczytasz w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". Poniżej znajdziesz fotorelację z tego wydarzenia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

Viking Viking

4 2

Wszystko jest OK, ale nie da się patrzeć na te nowe mundury które przypominają mundury noszone przed II wojną światową i w czasie wojny przez tzw. Granatową Policję. Ci granatowi stali się dla solidaruchów kolejnymi bohaterami, a niestety opinia z tamtych lat i tej formacji jest kompletnie negatywna. Z kogo jeszcze będzie ta "władza" pisowska brać przykład? 14:00, 26.07.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Larss Larss

2 2

Kolego Viking masz 100% racji, tak trzymać. Pozdrawiam. 19:54, 26.07.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomek Tomek

5 4

Gdyby jeszcze byli skuteczni i sumiennie wykonywali pracę. Społeczeństwo nie ma szacunku do policji za płaszczenie przed PiS. 22:48, 26.07.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

4 3

te opinie pisza chyba dzieci ubekow? 15:50, 27.07.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dominika Dominika

1 0

Mogliby wyjść ze swojej komendy i zacząć coś robić . Zwłaszcza zająć się rowerzystami , którzy jeżdżą po chodnikach i pieszego najlepiej by rozjechali . Wsiadają na rower nie znając zasad ruchu drogowego , jeżdżą jak im się podoba . Wystarczy , żeby policja chociaż ich uzmysłowiła , że obowiązują ich jakieś zasady. Ale u nas nawet nie ma pieszych patroli tylko siedzą w samochodach i czekają aż godziny pracy zlecą. 12:47, 01.08.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

niktnikt

1 0

...i wice versa Dominisiu...? 20:34, 04.08.2023


0%