Zamknij

Międzypokoleniowe warsztaty wikliniarsko-kulinarne w Białowieży / ZDJĘCIA

13:45, 12.07.2023 Aktualizacja: 13:47, 12.07.2023
Skomentuj Organizatorzy festynu. Przy mikrofonie przewodnicząca KGW Białowieża - Danuta Kędzierska. Organizatorzy festynu. Przy mikrofonie przewodnicząca KGW Białowieża - Danuta Kędzierska.

Podczas festynu w Białowieży, który odbył się 8 lipca, znalazł się czas i na rozrywkę, i na domieszkę regionalnych tradycji.

Sołtys Białowieży, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich oraz opiekunka świetlicy wiejskiej zorganizowali dla mieszkańców festyn pod nazwą "Międzypokoleniowe warsztaty wikliniarsko-kulinarne". Przyciągnęły one, zgodnie z nazwą, starszych i młodszych mieszkańców.

Wszyscy wspólnie integrowali się pod białym namiotem rozstawionym na boisku we wsi. Wśród atrakcji znalazły się: wyplatanie rozmaitych rzeczy z wikliny, np. krzyży, wianków, a także koszyków, przyrządzanie tradycyjnych borowiackich potraw, m.in. zupy kurkowej, macy borowiackich oraz pierogów. W przerwach od tych aktywności był czas na rywalizację w przygotowanych konkursach, zarówno dla dorosłych, jak i dla młodszych. Festyn trwał od 16.00 do późnych godzin nocnych, poświęconych na zabawę taneczną.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z festynu, która znajduje się poniżej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%