Zamknij

Bysław: Młodzi ratownicy w akcji! Oni wiedzą, jak pomagać FOTORELACJA

13:57, 07.06.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 14:13, 07.06.2023
Skomentuj Powiatowy turniej odbył się na terenie bysławskiej podstawówki. Powiatowy turniej odbył się na terenie bysławskiej podstawówki.

Zadania nie były proste, młodzi ratownicy musieli np. pomóc mężczyźnie z odciętą ręką czy wykonać sztuczne oddychanie osobie porażonej prądem. Podczas ogłoszenia wyników turnieju podkreślano parokrotnie, że uczniowie posiadają wiedzę i zdolności, które mogą uratować życie. Dorośli powinni się od nich uczyć.

Reprezentantki i reprezentanci pięciu szkół podstawowych 2 czerwca wzięli udział w Powiatowym Turnieju Pomocy Przedmedycznej "Młody Ratownik". Zmagania już po raz czwarty odbyły się w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Bysławiu. Uczniowie musieli zmierzyć się z pięcioma scenkami, podczas których pozoranci symulowali zagrożenie życia lub zdrowia. Na poszczególnych stacjach działania młodych ratowników oceniali sędziowie, a byli nimi lokalni: policjanci, strażacy i ratownicy medyczni, ale także żołnierze 34. Chojnickiego batalionu radiotechnicznego z Nieżychowic.

W rozdaniu nagród uczestniczyła m.in. zastępczyni komendanta powiatowego policji w Tucholi Klaudia Ryczek.

– Umiecie coś, czego wielu dorosłych nie potrafi. Wasze umiejętności są na bardzo wysokim poziomie. Zachęcam was do dalszego rozwoju i przekazywania zdobytej wiedzy kolegom [...]. Życie mamy jedno, a wy potraficie je ratować – podkreślała policjantka.

Szczegółowe wyniki podajemy turnieju podajemy poniżej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%