Zamknij

Tuchola: Obchody Światowego Dnia Inwalidy

16:53, 25.05.2023 . Aktualizacja: 19:00, 25.05.2023
Skomentuj Uczestnicy środowego spotkania bawili się bardzo dobrze. Uczestnicy środowego spotkania bawili się bardzo dobrze.

W  środę (24.05) w murach TOK-u spotkali się członkowie Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Tucholi, po to by wspólnie świętować Światowy Dzień Inwalidy. W programie obchodów znalazła się m.in. prelekcja na temat bezpieczeństwa, ale i słodki poczęstunek czy recital muzyczny.

Uczestnicy obchodów Światowego Dnia Inwalidy, które zorganizował Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Tucholi, rozpoczęli wydarzenie od ośpiewania hymnu emeryckiego "Niech żyją nam seniorzy". Następnie minutą ciszy uczczono pamięć osób, które odeszły na wieczny odpoczynek.

- Dużo osób miłych i lubianych zmarło pozostawiając po sobie puste miejsca, również pan Wacław Szołtun, nasz wieloletni przewodniczący i honorowy członek - przypomniała Felicja Antosiak, przewodnicząca Oddziału Rejonowego PZERiI w Tucholi. Ona też powitała przybyłych gości. W tym gronie znaleźli się chociażby członek Zarządu Powiatu Tucholskiego Waldemar Kierzkowski, dyrektorka Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi Anna Goźlińska, lekarka MCL Krystyna Koczwara, kierowniczka Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tucholi Beata Martin  czy policjanci Łukasz Tomaszewski, Filip Fröhlke i Mariusz Kulczyk.

Przewodnicząca podziękowała wszystkim sponsorom i samorządom za zrozumienie i wsparcie działań związku, PCPR-owi za dofinansowanie wyjazdów integracyjnych.  Swoim kolegom i koleżankom z kolei życzyła dużo zdrowia, radości i nadziei, bez której trudno żyć. Życzenie popłynęły również ze strony wszystkich gości. Świętującym życzono kolejnych lat w zdrowiu, pogodzie ducha, życia bez barier, w tym architektonicznych.

Podczas spotkania istotne informacje seniorom przedstawili policjanci. Mianowicie omówili oni różne typy oszustw. Wydarzeniu towarzyszył słodki poczęstunek, recital muzyczny zapewnił Tomasz Kotowski a kawałami jak z rękawa sypała Jolanta Bągorska. Ona też przetestowała zaproszonych gości z wiedzy na temat regionu.

Pełna relacja z wydarzenia ukaże się w przyszłotygodniowym wydaniu Tygodnika. Poniżej dostępna galeria zdjęć.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%