Zamknij

Motocykliści otworzą sezon

10:01, 24.05.2023 . Aktualizacja: 10:14, 24.05.2023
Skomentuj Jednym z punktów imprezy jest parada motocykli na trasie Żalno - Tuchola - Żalno. fot. Kmail Tajl Jednym z punktów imprezy jest parada motocykli na trasie Żalno - Tuchola - Żalno. fot. Kmail Tajl

W sobotę, 27 maja Bractwo Motocyklowe Magneto zaprasza na XII Żalińskie Moto Show. Tego wydarzenia nie mogą przegapić nie tylko motocykliście, ale wszyscy zakochani w dwóch kółkach i ryku silnika.

Tegoroczna edycja wydarzenia, na którą niezmiennie zapraszają motocykliści z Żalna i Tucholi, zrzeszeni w bractwie Magneto, ma dość mocno rozbudowany program. Motocykliści sobotnie popołudnie rozpoczną od wspólnej modlitwy w kościele w Żalnie, a zakończą koncertem. W międzyczasie odbędzie się parada motocykli z przerwą na postój na płycie tucholskiego rynku. To świetna okazja, żeby zobaczyć motocykle dla wszystkich tych, którzy do Żalna się nie wybierają.

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w centrum Tucholi pojawimy się około godziny 14:00 - przewiduje Janusz Mindykowski, prezes Magneto. Trasa przejazdu przez miasto wiedzie m.in. ulicami: Główną, Nowodworskiego i Dworcową. Na rondzie, otwierający sezon motocyklowy, pojawią się aż dwa razy.

Przeciąganie liny, swojska grochówa i niecodzienny gość

Po powrocie do Żalna na uczestników imprezy czekać będzie poczęstunek. Magneto zaserwuje własnej roboty grochówkę i jak zapowiada stojący na czele bractwa, zupa będzie naprawdę treściwa. Z kolei panie z KGW zadbają o słodkie kalorie. Będzie to też czas na konkursy i wspólną zabawę. Nie zabraknie konkurencji w przeciąganiu liny, w której zmierzy się Magneto kontra reszta świata. Poza tym zarówno panowie, jak i panie będą mogli spróbować swoich sił w rzucie oponą. Tego dnia przekonamy się także czyja maszyna jest najgłośniejsza. O najmłodszych uczestników wydarzenia zadba animatorka. Wśród atrakcji: malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych i szaleństwo z balonami. Swoje umiejętności zaprezentują wychowankowie ze szkoły karate Tomasz Krygowskiego. Do Żalna zawita również Jacek Borowski, znany z tego, że w podróżach zarówno w kraju jak i za granicą towarzyszy mu pies Diego. Oczywiście są to wyprawy motocyklowe.

Koncerty i cegiełka dla OSP

Co jeszcze będzie się działo podczas XII Żalińskiego Moto Show?

- Będzie możliwość zapisania się do którejś z sekcji bokserskich Boxing Team Chojnice, wzięcia udziału w losowaniu nagrody głównej, ale i wsparcia symboliczną cegiełką zakupu auta przez naszych druhów z OSP w Żalnie - wymienia stojący na czele bractwa. Motocykliści zadbali też o pamiątki w postaci "blach" i kubeczków.

Imprezę zakończy koncert tucholskiej grupy Postulat, ale wcześniej wybrzmią między innymi kawałki Dżemu. Organizatorzy spodziewają się około 200 maszyn, ale tutaj wiele zależeć będzie od pogody. Miejmy nadzieję, że ta w sobotę dopisze.

Współorganizatorem wydarzenia jest powiat tucholski.

 

Program:

godz. 13:00 Msza św.

godz. 14:00 Parada Tuchola - Żalno

godz. 15:30 Boisko Żalno - grochówka

godz. 16:00 Konkursy

godz. 17:00 Gitarowe struny - "DARO COVER DŻEM - NALEPA"

godz. 18:00 Podróżnik z psem "Jacek"

godz. 19:00 Losowanie nagrody głównej

godz: 19:30 Koncert zespołu Postulat.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%