Zamknij

Spotkanie polityków opozycji w Tucholi / FOTORELACJA / Czy będzie kandydat z naszego terenu?

11:21, 07.04.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 11:40, 07.04.2023
Skomentuj Czy Krzysztof Dereszyński będzie kandydował w wyborach parlamentarnych? Czy Krzysztof Dereszyński będzie kandydował w wyborach parlamentarnych?

W mieście odbyło się spotkanie z parlamentarzystką i parlamentarzystami z PO/KO. Mieszkańcy zadawali sporo pytań dotyczących m.in.: wycinki lasów, problemów w edukacji, ale też słabego zaangażowania polityków w lokalne sprawy. My zapytaliśmy przedsiębiorcę z naszego terenu o to, czy będzie kandydował w jesiennych wyborach. 

Jesteśmy świadkami prawdopodobnie jednej z najdłużej trwających kampanii wyborczych. Chociaż wybory parlamentarne odbędą się dopiero jesienią, to politycy wszystkich partii już teraz prowadzą szeroko zakrojone działania agitacyjne. Wzmożone ruchy widać także na naszym podwórku. Dotychczas w Tucholi i okolicach pojawiali się przede wszystkim przedstawiciele partii rządzącej, teraz coraz częściej przyjeżdżają politycy opozycyjni. Tak było chociażby w poniedziałek (3 kwietnia) – w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyło się otwarte spotkanie z posłanką, posłami i senatorami z Platformy Obywatelskiej/Koalicji Obywatelskiej: Barbarą NowackąWaldym DzikowskimPawłem OlszewskimRyszardem Świlskim oraz Andrzejem Kobiakiem.

Gości witał lokalny przedsiębiorca, właściciel firmy Kaemde Krzysztof Dereszyński. Przyznawał na samym początku, że w jednym z programów telewizyjnych usłyszał sformułowanie "przedwyborcze" określające stan, w którym właśnie się znaleźliśmy. Obserwując w ostatnim czasie aktywność i zaangażowanie polityczne Dereszyńskiego, zapytaliśmy go wprost, czy zamierza kandydować na posła w najbliższych wyborach?

Po pierwsze zostałem poproszony przez przewodniczącą naszego koła Platformy Obywatelskiej o godne reprezentowanie jej na dzisiejszym spotkaniu i przyjąłem to z zaszczytem. A że po drodze pojawiają się nowe perspektywy... Od razu powiem, że decyzji formalnie nie podjąłem, wszystko jest kwestią czasu. Aczkolwiek współpracuję z panem senatorem [Kobiakiem – red.]. Powiem tak ogólnie: Tucholi przydałby się w pełni zaangażowany poseł. Mieliśmy kiedyś Jarosława Katulskiego. Teraz kto wie, wszystko przed nami

– odpowiadał Krzysztof Dereszyński.

Wywołany Jarosław Katulski był obecny na spotkaniu. Poseł Olszewski rzucił: "może Jarek będzie jeszcze kandydował", na co Katulski odpowiedział krótko:

Młodsi powinni już się garnąć do tego rodzaju pracy.

Podczas półtoragodzinnego spotkania obecni na sali mieszkańcy poruszali wiele kwestii. Sporo mówiło się o działaniach Prawa i Sprawiedliwości, o nieprawidłowym (w opinii uczestników dyskusji) wykorzystywaniu środków publicznych czy błędach popełnianych przez rządzących. Należy zaznaczyć, że w podczas opisywanego spotkania w TOK-u nie było żadnego przedstawiciela naszych samorządów, zarówno z samej Tucholi, jak i powiatu oraz gmin wiejskich.

Mieszkańcy pytali m.in. o wycinki lasów, tzw. babciowe, ale też słabe zaangażowanie polityków w kwestie lokalne. Podczas spotkania poruszano jeszcze tematy związane z problemami, z którymi muszą borykać się terapeuci zajęciowi, odpływem młodych ludzi za granicę czy stanem finansów publicznych.

Więcej przeczytasz o tym w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". Poniżej publikujemy fotorelację ze spotkania z politykami.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

AniaAnia

1 2

Jak najbardziej wspieram przedsiębiorcę z Bladowa! Właśnie takich ludzi: młodych, pełnych wizji, zaangażowanych i dążących do celu i zmian na lepsze potrzebuje nasz kraj! 23:08, 07.04.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TO MY, Tomek, AndrzeTO MY, Tomek, Andrze

2 0

!!!UWAGA!!! !!!UWAGA!!! !!!UWAGA!!! !!!UWAGA!!!
Posłami powinni być ludzie również mądrzy jak Krzysiu, ale pracujący i nie koniecznie mający duże majątki i pyszni siebie. Nie powinna mieć miejsca sytuacja, że przedsiębiorcy wykorzystując fakt że są coraz bogatsi, będą próbowali wejść do sejmu i wykorzystywać to żeby dalej się bogacić i zamknąć nam usta średnią krajową no może +500 Jarosława podtrzymamy,
Poselstwo nie powinno być dla ludzi napędzanych przez stare partie polityczne, którzy boją się o swoje firmy, które trzymają ludzi za gardło na naszej szarej tucholskiej prowincji.
TO NAM LUDZIOM INTELIGENTNYM MA SIĘ LEPIEJ ŻYĆ, TO DO NAS MUSI PRZYJŚĆ PRZEDSIĘBIORCA PO DOBREGO PRACOWNIKA! NIE ODWROTNIE!!!
Po za tym mamy też eleganckie garnitury, krawaty, koszule, zestawy drogich zegarków, spinki, bransolety, buty skórkowe, lakiery do włosów, sznurowadła itp...

Pozdrawiamy!!!

23:34, 11.04.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%