Zamknij

Lubiewo: Dzień Sołtysa i podziękowania dla pań z KGW / FOTORELACJA

11:42, 15.03.2023 Kamil Tajl Aktualizacja: 12:01, 15.03.2023
Skomentuj 13 marca (poniedziałek) w Lubiewie świętowano zarówno Dzień Sołtysa, jak i zaległy Dzień Kobiet. 13 marca (poniedziałek) w Lubiewie świętowano zarówno Dzień Sołtysa, jak i zaległy Dzień Kobiet.

11 marca obchodzono święto sołtysek i sołtysów. Właśnie z tej okazji w poniedziałek (13 marca) w Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo zorganizowano uroczyste spotkanie. Połączono je z obchodami Dnia Kobiet.

Jesteście liderami wsi. To od was i od waszej osobowości bardzo dużo zależy. Chcielibyśmy bardzo podziękować za wasze zaangażowanie. Jak zauważamy, coraz mniej osób chce angażować się w tę funkcję. Wiemy, że sprawy wsi absorbują bardzo dużo czasu, jesteście na pierwszej linii frontu. Jesteście przekaźnikami między mieszkańcami a samorządem

– mówiła do sołtysek i sołtysów Joanna Jastak, wójt gminy Lubiewo.

Do życzeń dołączali się jeszcze m.in obecni na spotkaniu: Agnieszka Kłopotek – wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Zofia Reszka – przewodnicząca Rady Gminy Lubiewo, Michał Skałecki – radny powiatowy, czy Grażyna Jałgos-Dębska, wiceprezeska Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, która również przybyła do Lubiewa.

Podczas poniedziałkowego spotkania składano też życzenia z okazji niedawnego Dnia Kobiet. Podziękowania z rąk wicewójta Tomasz Bonka trafiły do przewodniczących Kół Gospodyń Wiejskich. KGW, podobnie jak sołectw, na terenie gminy Lubiewo jest 11.

Warto zaznaczyć, że zebrani przeszli w poniedziałek kilkugodzinne szkolenie, które poprowadziła wspomniana Grażyna Jałgos-Dębska. W pierwszej części przeprowadzane były testy osobowości. Omawiano plusy i minusy poszczególnych postaw, sprawdzano jakie style zarządzania mają sołtysi oraz jak się poprawnie komunikować. W drugiej części poruszano z kolei zagadnienia prawne dotyczące funkcji sołtysa, omawiano dobre praktyki wykorzystania funduszu sołeckiego oraz zastanawiano się nad aktywizacją mieszkańców.

Więcej informacji zamieszczamy w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". Poniżej fotorelacja ze spotkania.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%