Zamknij
REKLAMA

Obwodnica Tucholi: Jest decyzja środowiskowa. O krok od budowy?

10.26, 22.11.2022 Piotr Paterski Aktualizacja: 13.34, 22.11.2022
Skomentuj Koncepcja budowy obwodnicy Tucholi. Teraz czas na sporządzenie dokumentacji projektowej całej inwestycji.
REKLAMA

Obwodnica Tucholi. Kolejnym krokiem będzie już przygotowywanie dokumentacji projektowej, bo na razie opieramy się na jej koncepcji. Po 3 latach zapadła pozytywna decyzja środowiskowa.

O fundamentalnym dla inwestycji przełomie poinformował nas urząd marszałkowski województwa. 

- Generalny dyrektor ochrony środowiska po 3 latach zakończył rozpatrywanie odwołania jednego z mieszkańców, co umożliwi zakończenie prac nad koncepcją obwodnicy. (...) Trasa o długości 10 kilometrów będzie omijać miasto od strony południowo-zachodniej i wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum, osiedla Rudzki Most oraz wsi Bladowo. Przebieg trasy uzgodniono podczas konsultacji społecznych - w taki sposób tłumaczy to Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa marszałka. 

Teraz już kolejnym etapem będzie przygotowanie dokumentacji projektowej. O przedłużającym się w nieskończoność procesie wydania decyzji środowiskowej "Tygodnik" pisał regularnie. Generalny dyrektor wypunktowywał błędy, a niekiedy absurdy w dokumentach, które do niego trafiały. Okazywało się też jednak, że wspomniany wyżej mieszkaniec zwracał uwagę na poważne nieścisłości w koncepcji przejścia obwodnicy. W ostatnich miesiącach ten wątek rozwinął się o inicjatywę grupy mieszkańców Rudzkiego Mostu.

Są pierwsze komentarze

Bardzo długo wyczekiwana decyzja z ostatnich dni dopiero zaczyna odbijać się szerszym echem. Z nami już skontaktowały się osoby, które interesują się merytorycznie sprawą obwodnicy. Co istotne, nie negują decyzji, a cieszą, że w końcu została ona podjęta, zwracając uwagę na kilka ważnych elementów.

Do tematu będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%