Zamknij

Gmina Tuchola: Za śmieci zapłacimy więcej / NOWE STAWKI

12:42, 18.11.2022 Piotr Paterski Aktualizacja: 12:46, 18.11.2022
Skomentuj Mieszkańcy gminy Tuchola będą płacić miesięcznie 4 zł więcej. Mieszkańcy gminy Tuchola będą płacić miesięcznie 4 zł więcej.

– Nowa stawka nie jest wygórowana, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że dla mieszkańców jest dotkliwa – przyznał we wtorek burmistrz Tadeusz Kowalski. Tego dnia ustalono nowe stawki za odbiór śmieci w gminie Tuchola. Będziemy płacić więcej miesięcznie o 4 zł.

Ta stawka to wypadkowa rozstrzygniętego przetargu na zagospodarowanie i odbiór odpadów [...]. Przypomnę, że opłata 25 zł funkcjonowała u nas od dwóch lat. Wierzymy, że zaproponowana stawka zapewni zbilansowanie w tym bardzo trudnym okresie. Mówimy tu o warunkach  przetargu na okres roczny, bo żadna firma i przedsiębiorstwo nie zaryzykuje zaproponowania stawki na takim poziomie w obliczu niestabilnej sytuacji gospodarczej [...]. To optymalne rozwiązanie. Zwyżka jest na poziomie średniej inflacji

– m.in. w taki sposób podczas wtorkowej sesji uzasadniał nową wysokość opłaty burmistrz Tadeusz Kowalski

Nie segregujesz? 4 razy więcej

Nowa stawka za odbiór śmieci w gminie Tuchola będzie obowiązywać od 1 stycznia. To 29 zł od osoby w przypadku odpadów segregowanych, czyli 4 zł więcej niż w ostatnich dwóch latach (w ubiegłym roku władze gminy nie podnosiły opłaty). Jeśli natomiast ktoś nie wypełni obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny, będzie musiał płacić 116 zł miesięcznie, co jest czterokrotnością opłaty podstawowej. Nadal będzie obowiązywać zniżka dla osób wykazujących się korzystaniem z przydomowego kompostownika.

ODBIÓR ŚMIECI W GMINIE TUCHOLA

Miesięcznie od osoby:

  • było – 25 zł 
  • będzie (od 1 stycznia) – 29 zł

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

pawciopawcio

1 0

Jedno piwo w miesiącu mniej damy radę a ci co będą chcieli oszczędzić, śmieci spalą w piecach. 09:02, 20.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%