Zamknij

Lubiewo: zaprezentowano lokalną książkę kucharską! FOTORELACJA

10:30, 14.11.2022 Kamil Tajl Aktualizacja: 10:39, 14.11.2022
Skomentuj W czwartek (3 listopada) oficjalnie zaprezentowano lokalną książkę kucharską. W czwartek (3 listopada) oficjalnie zaprezentowano lokalną książkę kucharską.

Uczestniczki warsztatów kulinarnych wspólnie wybrały blisko 30 najlepszych receptur. Efektem prawie 2-letnich działań jest wyjątkowa książka, którą niedawno zaprezentowano.

Na początku listopada oficjalnie zaprezentowano książkę pt. "Gotuj z B-CKiP. Dania tradycyjne, regionalne i nowoczesne", która jest pierwszą tego rodzaju publikacją wydaną na terenie gminy Lubiewo. Na promocję do domu kultury przybyło wiele osób, wszystkie miejsca przy stolikach były zajęte.

Jak tłumaczyła Monika Januszewska, dyrektorka Biblioteki – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, książka jest efektem prac wielu osób. Powstała dzięki projektowi, który uzyskał ministerialne dofinansowanie. Przez prawie 2 lata czas odbyło się całe mnóstwo warsztatów kulinarnych. W pierwszym roku głównymi uczestniczkami, ale i prowadzącymi, były członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Lubiewa i Bysławia. Następnie panie z terenu gminy miały możliwość współpracy z profesjonalnymi kucharzami z jednej z restauracji z Tlenia.

Wszystkie warsztaty cieszyły się ogromną popularnością, były długie listy rezerwowych. Pokryło się to z naszą diagnozą, z której wynikało, że szeroko pojęte kulinaria są numerem jeden zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i seniorów

– dodawała Januszewska.

Za opracowanie publikacji z ramienia B-CKiP odpowiedzialna była Izabela Kotlęga, specjalistka ds. promocji i animacji.

Przykładowe przepisy podajemy w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". W gazecie mamy też niespodziankę – konkurs! Można wygrać opisywaną książkę kucharską. Sprawdź szczegóły w najnowszym 'Tygodniku". Poniżej prezentujemy fotorelację z dnia promocji.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%