Zamknij
REKLAMA

Lubiewo: Pochód, militaria i inne atrakcje w Święto Niepodległości. Tak było 11 listopada / FOTO

20.25, 11.11.2022 Kamil Tajl Aktualizacja: 21.37, 11.11.2022
Skomentuj W Lubiewie z okazji Święta Niepodległości odbyła się uroczysta msza, pochód oraz spotkanie patriotyczne w B-CKiP.
REKLAMA

11 listopada biało-czerwony pochód przeszedł jedną z głównych ulic Lubiewa. Dalsza część obchodów miała miejsce w Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo.

Narodowe Święto Niepodległości, podobnie jak w innych miejscowościach naszego powiatu, także w Lubiewie rozpoczęło się mszą. Po nabożeństwie w kościele pw. św. Mikołaja na ul. Hallera zaczął formować się korowód. Biało-czerwony pochód, w którym brały udział m.in.: poczty sztandarowe, władze gminne, mieszkańcy, Mażoretki Bysławskie, a nawet militarne wozy, dotarł do Biblioteki – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo. Tam oficjalną część poprowadził Stefan Ochendal. Wspólnie odśpiewano hymn Polski oraz "Rotę". Kilka słów do zebranych skierowała wójt Joanna Jastak

Nie zabrakło też występów Mażoretek oraz zespołu Stokrotki. Oprócz wojskowych wozów, szeroko pojęte militaria można było podziwiać na bogatej w ciekawe eksponaty wystawie przygotowanej przez Przemysława Pietrasa z Wąbrzeźna. Kolekcjoner i pasjonat historii chętnie opowiadał o zebranych skarbach. Na wszystkich przybyłych czekały darmowa grochówka z kuchni polowej i różne słodkości. Strażacy z OSP Lubiewo przygotowali też wyjątkowy seans – promocyjny film o polskiej państwowości został wyświetlony na kurtynie wodnej.

Zdjęcia owej kurtyny, na której wyświetlono film i wiele więcej znajdziesz w fotorelacji poniżej. Szerszy opis lubiewskich obchodów święta niepodległości zamieścimy w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". 

Przypomnijmy, że druga patriotyczna impreza w tej gminie odbędzie się w Bysławiu – 13 listopada (niedziela). Będzie to 12. edycja Koncertu Listopadowego. Tym razem w świetlicy wiejskiej wystąpi trio w składzie: Ewa Talaśka (wokal), Bartosz Hoppe (piano) i Piotr Klimek (gitara basowa) oraz tradycyjnie Orkiestra Dęta OSP Bysław. Start o godzinie 15:00.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%