Zamknij
REKLAMA

Tuchola i okolice: Cały czas walczymy dla Zosi Szcześniewskiej! Dołącz do zbiórki ubrań

15.18, 10.11.2022 Kamil Tajl Aktualizacja: 15.33, 10.11.2022
Skomentuj Na lek dla małej Zosi cały czas brakuje jeszcze blisko 4 miliony złotych. Fot. z fanpage Zosieńka kontra SMA. Zofia Szcześniewska
REKLAMA

Teraz przyszedł czas na zbiórkę ubrań i szeroko pojętych części garderoby. Na koniec akcji dary zostaną zważone i zamienione na pieniądze dla Zosi. W sieci krąży też specjalne zadanie, które wykonanie dodatkowo promuje główną zbiórkę.

Niezmiennie trwa walka z czasem, aby uratować życie małej Zosi Szcześniewskiej chorej na SMA. Za sprawą akcji jej taty – Tomasza – o zbiórce pieniędzy usłyszała cała Polska. "Tygodnik" także regularnie nagłaśnia działania, które mają pomóc w osiągnięciu celu. A jest nim zebranie pieniędzy na tzw. najdroższy lek świata – zolgensma, który kosztuje około... 9,5 miliona złotych. Na koncie Zosi jest już ponad 5,5 miliona złotych, nie zmienia to jednak faktu, że potrzeba dużo więcej. Rodzina, przyjaciele, ale też całkowicie obcy, oddani sprawie ludzie, robią wszystko, aby jak najszybciej uzbierać pełną kwotę. Przy rdzeniowym zaniku mięśni to właśnie czas i szybka reakcja są najważniejsze.

Główna zbiórka trwa na portalu www.siepomaga.pl/dla-zosi. Niedawno pojawiła się nowa akcja – tym razem w realnym świecie.

Przynieś niechciane ubrania!

Mowa o ogólnopolskiej zbiórce ubrań o nazwie "Szafowanie" organizowanej przez Fundację Po Pierwsze. Zasady są proste. Wolontariusze zbierają: odzież, ręczniki, koce, używane tekstylia, zasłony, torebki, poszewki, pluszowe zabawki, kurtki i tym podobne przedmioty. Darczyńcy muszą spakować przekazywane rzeczy w foliowe worki. Dary powinny być czyste, bez dziur, w stanie dobrym. Buty należy powiązać w pary w oddzielnym worku.

Po zakończeniu zbiórki fundacja odbierze ubrania z głównego punktu, zważy je i odsprzeda. Uzyskane w ten sposób środki zasilają konto Zosi. W powiecie tucholskim są trzy punkty, w których można oddawać ubrania: u osoby prywatnej w Tucholi, w hufcu ZHP oraz w remizie OSP Gostycyn (szczegóły poniżej). Magazyn główny znajduje się z kolei w Komierowie. To tam po wszystkie dary przyjedzie na koniec Michał Wiśniewski. Muzyk angażuje się bowiem od dłuższego czasu w te działania.

Zaznaczmy, że lokalnie nagłośniona została jeszcze jedna akcja. W ramach tzw. challengu w sieci nominowane są kolejne instytucje i organizacje, których przedstawiciele mają za zadanie wykonać przysiady i wypromować zbiórkę dla Zosi. W ostatnim czasie nominowani zostali m.in. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tucholi. Mundurowi zgromadzili się na placu przy komendzie w ubiegły piątek i wspólnie, pod dowództwem komendanta Wiesława Gapy, wykonali 15 przysiadów. Zdradzimy wam, że "Tygodnik" również został nominowany do tej akcji. Już niedługo na Facebooku zamieścimy relację z wykonania zadania.

Punkty zbiórki ubrań w ramach akcji na rzecz Zosi (powiat tucholski):

  • Gostycyn: OSP Gostycyn, ul. Główna 37, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 15:00.
  • Tuchola: ul. Mickiewicza 46, osoba prywatna, codziennie od godziny 09:00 do wieczora.
  • Hufiec ZHP Tuchola, ul. Karasiewicza 2, od poniedziałku do czwartku w godz. 16:30 – 17:00 , w piątek 16:00 – 17:00.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%