Zamknij
REKLAMA

O świecie, kóry nas otacza. "Pożegnanie lata" z Tucholskim Parkiem Krajobrazowym / ZDJĘCIA

13.58, 23.09.2022 K.T.
Skomentuj
REKLAMA

Przed siedzibą Tucholskiego Parku Krajobrazowego miało miejsce spotkanie pn. "Pożegnanie lata". Można było dowiedzieć się tam masę interesujących rzeczy o otaczającej nas przyrodzie, z którą jako mieszkańcy Borów żyjemy na co dzień wyjątkowo blisko.

"Pożegnanie lata" zorganizowano w Tucholi w czwartek (22 września). W wydarzeniu brali udział przede wszystkim uczniowie z okolicznych szkół, ale pojawiali się też przechodnie, którzy zaglądali na dziedziniec przed siedzibą Tucholskiego Parku Krajobrazowego. A tam poruszano tematy, którymi łatwo mogły zainteresować się nie tylko dzieci czy młodzież, ale i osoby dorosłe. Zresztą być może to właśnie nam, dorosłym, najbardziej przydałaby się powtórka z podstawowej wiedzy o otaczającej nas przyrodzie i szacunku do niej?

Stoiska na dziedzińcu podzielono na 6 głównych tematycznych bloków. W jednym z nich królował zimorodek – ptak symbol nie tylko Borów Tucholskich, ale i samego parku krajobrazowego. Niesamowite, że tak małe stworzenie było wstanie dolecieć z Borów do... Hiszpanii! Potwierdzają to badania.

Parę metrów dalej Dorota Borzyszkowska opowiadała o tym, jak ważna dla naszego środowiska jest pszczoła. Ale co niezwykle istotne – ta dziko żyjąca! Nie umniejszając zbytnio roli pszczoły miodnej, w czwartek została ona nazwana celebrytką. Ciekawe opowieści skupiały się raczej na roli jej sióstr żyjących w lasach, ogrodach czy na łąkach – a nie w ulach.

Gdzie indziej wolontariusze z tucholskiego technikum leśnego uczyli, jak w prosty sposób przygotować naturalny środek przeciw kleszczom. Pracownicy parku mówili też o istotnej roli i życiu drzew oraz grzybów, z kolei sam dyrektor zdradzał tajemnice naszej pięknej rzeki Brdy. 

Uczestnicy "Pożegnania lata" wspólnie odkrywali tajemnice przyrodnicze i odpowiadali na zagadkowe pytania prowadzących miniwykłady. Uczestnicy mogli zdobyć: przypinki z sylwetkami zwierząt, breloki, książeczki przyrodnicze czy etui wodoszczelne na telefon.

Więcej o wydarzeniu w najnowszym "Tygodniku Tucholskim". Poniżej prezentujemy fotorelację z czwartku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%