Zamknij
REKLAMA

Lubiewo/Cekcyn: Finałowe widowisko "Lata w teatrze" FOTORELACJA

12:56, 01.08.2022 | K.T.
Skomentuj
REKLAMA

Teatralne święto dzieci z Lubiewa i Cekcyna dobiegło końca. W tym roku finałowe widowisko, tak jak i całe artystyczne półkolonie, przebiegły w indiańskim klimacie.

W tym roku 30 dzieci z dwóch gmin: Lubiewo i Cekcyn (w ramach partnerstwa do programu "Lato w teatrze") spotykało się przez dwa tygodnie, a przyświecało im hasło "Wolni duchem, czyli indiańskie lato w Lubiewie". Realizowany już po raz czwarty w Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo projekt opiera się na pedagogice teatru, wykorzystując dorobek kultury oraz artystyczne metody pracy, by uruchomić kreatywność dzieci.

Nie byłoby "Lata w teatrze" bez finałowego widowiska, podczas którego młodzież prezentuje efekty dwutygodniowych warsztatów. Wydarzenie miało miejsce w zeszły piątek (29 lipca) w B-CKiP. Pokaz rozpoczął się powitalną, indiańską pieśnią. Następnie nastąpiła tradycyjna, metaforyczna ceremonia wejścia do świata teatru. W tym roku goście widowiska musieli przybrać indiańskie barwy i przejść przez przygotowany wcześniej portal w kształcie ogromnego łapacza snów. Głównym punktem programu było przedstawienie opowiadające historię plemienia Dzikich Bizonów. To właśnie taką nazwę przybrała grupa biorąca udział w półkoloniach. Ponadto każdy z uczestników miał oryginalne indiańskie imię.

Co ciekawe już po przedstawieniu o mikrofon spontanicznie poprosiła pełna pozytywnych emocji młodzież. Jeszcze ze sceny mogliśmy usłyszeć na przykład: "Czy będę mógł już zapisać się na kolejny rok?", "Jest bardzo fajnie i też chciałbym być tu w przyszłym roku.", "Bardzo dziękuję wszystkim osobom za to, że pomagały nam przygotować tak piękne przedstawienie.", "Dziękuję za poświęcenie nam tyle czasu i uwagi i za świetnie spędzony czas.", "Było bardzo fajnie i serce mi pęka, że to już koniec."

Więcej o finale "Lwt" przeczytasz w "Tygodniku Tucholskim", który ukaże się już 4 sierpnia. Poniżej publikujemy obszerną fotorelację, filmy znajdziesz TUTAJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%