Zamknij
REKLAMA

Nasza perełka znowu nagrodzona! Aktorzy z Lubiewa grają świetnie ZDJĘCIA

10:43, 23.06.2022 | K.T.
Skomentuj
REKLAMA

Na scenie tworzą odrębny świat, do którego momentalnie wciągają widza. Młodzi aktorzy z Lubiewa są świetnie przygotowani, a po ich zachowaniu widać, że uwielbiają teatr. Ich pracę regularnie doceniają profesjonaliści. Reprezentanci naszego terenu z artystycznymi duszami znowu są najlepsi w województwie!

Teatr "A co tam" funkcjonuje przy Szkole Podstawowej w Lubiewie od ponad 10 lat. Od początku prowadzi go Beata Ziółkowska. Dzięki jej zaangażowaniu "wychowały" się już całe pokolenia młodych, wrażliwych na sztukę ludzi. Beata Ziółkowska teatrami dla dzieci i młodzieży zajmuje się bowiem od 27 lat, zaczęła jeszcze na studiach. Od pewnego czasu, przy realizacji kolejnych ambitnych projektów z Teatrem "A co tam" pomaga jej Weronika Kurczewska – kiedyś uczennica, członkini jednego z pierwszych, aktorskich składów.

Sukcesy "A co tam" pojawiają się w przestrzeni medialnej regularnie, właściwie każdy nowy spektakl jest nagradzany. Nie inaczej stało się z najnowszym przedstawieniem pt. "A niech to gęś kopnie…" w reżyserii Beaty Ziółkowskiej i Weroniki Kurczewskiej. Muzykę do spektaklu skomponował Bartosz Hoppe. Młodzi aktorzy pojechali na Wojewódzkie Konfrontacje Teatrów Dziecięcych "Teatr bez granic" 2022 i zgarnęli najważniejsze nagrody.

Najlepsi

Owe konfrontacje odbyły się 2 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Organizatorem przedsięwzięcia było Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Patronat honorowy nad imprezą objęły takie instytucje, jak: Teatr Baj Pomorski w Toruniu, Teatr Kameralny w Bydgoszczy czy Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy.

W konkursie wystąpiły grupy z: Nakła nad Notecią, Mroczy, Paterka, Torunia, Bruków Unisławskich, Lubiewa, Osia, Tucholi i Kruszyna. Młodych oceniało jury w składzie: Teresa Stępień-Nowicka – aktorka filmowa i teatralna, Jerzy Rochowiak – autor sztuk teatralnych dla dzieci i młodzieży, animator kultury oraz Maria Krueger – założycielka Teatru Bakro, nauczycielka, reżyserka i autorka scenariuszy.

Teatr i aktorzy z Lubiewa nie mieli sobie równych! "A co tam" zdobył I nagrodę (statuetkę, 500 zł, książki, paczkę dla zespołu i bilety na warsztaty teatralne), a nagrody dla najlepszych aktorów i aktorek otrzymali: Igor Wilkowski (Narrator, uczeń z Bysławia), Lena Barczyńska (Gęś) oraz Kornelia Ziółkowska (Lis).

Nasz spektakl otrzymał wiele pozytywnych opinii odnośnie ciekawych pomysłów scenicznych, gry zespołowej oraz kreacji aktorskich. Cały zespół stworzył doskonałą, pod każdym względem, zabawną opowieść o poszukiwaniu sensu życia. Po spektaklu dostaliśmy ogrom gratulacji. To było cudowne doświadczenie

– komentuje najnowsze osiągnięcie teatru Beata Ziółkowska.

Niezapomniane wrażenia

Opiekunka grupy w rozmowie z "Tygodnikiem" przyznaje, że okres przygotowywania nowej sztuki był trudny. Pomysł na spektakl pojawił się już dwa lata temu, ale wtedy zaczęła się pandemia. Ostatecznie "A niech to gęś kopnie…" powstała w kończącym się właśnie roku szkolnym.

Czasu mieliśmy naprawę mało, a jak zawsze, chcieliśmy mieć dopięte wszystko na przysłowiowy ostatni guzik. Dlatego nieraz pracowaliśmy nad spektaklem w weekendy, zdarzyła nam się nawet nocka w domu kultury. Zorganizowaliśmy nocne warsztaty, podczas których dopracowywaliśmy przedstawienie

– relacjonuje Beata Ziółkowska.

Efekt ciężkich prac i wielu godzin spędzonych na próbach mieliśmy okazję podziwiać podczas niedawnego wydarzenia – drzwi otwartych lubiewskiej szkoły. Wrażenia po spektaklu pozostaną z autorem artykułu na bardzo długo. "A niech to gęś kopnie…" to świetnie poprowadzona, uniwersalna historia o ludzkich emocjach i uczuciach, przystępna dla widza w każdym wieku. Dzieci obejrzą niezwykle interesującą bajkę, starsza publiczność doceni zaprezentowaną symbolikę i poczucie humoru. Gra aktorska połączona ze śpiewem oraz tańcem na żywo utwierdzają widza w przekonaniu, że młodzi aktorzy świetnie czują się w swoich rolach i nierzadko mogą mierzyć się z profesjonalistami. Ten spektakl po prostu warto zobaczyć. W "A niech to gęś kopnie…" gra 11 młodych artystów w wieku 10-14 lat.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z niedawnego spektaklu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%