Zamknij

"Polska Biega" w Piastoszynie. OBEJRZYJ ZDJĘCIA

14:27, 09.06.2017 | Jarosław Kania
REKLAMA
Skomentuj

Z nami piastoszyńska realizacja ogólnopolskiej akcji „Polska biega”, która nie po raz pierwszy właśnie tam miała miejsce. Poza biegami dziecięcymi i młodzieżowymi każdy ostrzył sobie zęby na pięciokilometrowy bieg główny z Żalna do Piastoszyna.

Ogólnie w biegu wystartowało 128 osób w wieku od 3 do 36 lat. Świadczy to nie tylko o tym, że dosłownie cała Polska biega bez względu na wiek, ale także o tym, jak przykład idzie z góry, czyli dobrym wzorem są tu po raz kolejny wspomnieni rodzice. 
Ukoronowaniem całego dnia przy pięknej pogodzie był jednak bieg główny. Zwyciężył w nim Mateusz Wiśniewski. Postanowił podzielić się kilkoma wrażeniami z trasy biegowej: 
- W lesie było świetnie - teren był twardy, bieg lekki, bo bez słońca i wiatru. Zmiana na gorsze nastąpiła, gdy wybiegliśmy spomiędzy gęstwiny. Wówczas dwa czynniki sprawiły, że było po prostu ciężej: sypki piasek pod nogami i duszący zapach rzepaku...
Dla wszystkich uczestników sportowych zmagań i kibiców była pyszna grochówka.
Dodajmy, że organizatorami zmagań były Uczniowski Klub Sportowy „Poraj” Żalno oraz Zespół Szkół w Żalnie. Imprezę poprowadzili Dariusz Szulc i Bartosz Babiński. 

Pełną relację z imprezy znajdziesz w najnowszym numerze "Tygodnika Tucholskiego", który w sprzedaży jest od czwartku, 8 czerwca.

(Jarosław Kania)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone | 2018