Zamknij

Specyfika zabiegów wybielania zębów

15:23, 16.05.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:24, 16.05.2018
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Nic tak nie dodaje odwagi, jak piękne zęby. Każdy marzy o uśmiechu rodem z Hollywood. Poza tym, białe zęby, to nie tylko walor estetyczny, ale również oznaka zdrowia. Istnieje kilka metod wybielenia zębów, niektóre z nich można z powodzeniem wykorzystać w domu, ale są też takie, które wymagają wizyty w salonie stomatologicznym.

Domowe sposoby wybielania zębów

Jedną z najbardziej znanych metod, jest użycie wybielającej pasty do zębów. Składniki zawarte w takim preparacie ścierają zanieczyszczenia i polerują zęby. Niestety substancje znajdujące się w paście, są w stanie usunąć plamy znajdujące się jedynie na powierzchni. Poza tym, nie posiadają one wybielacza, co za tym idzie nie zmienią koloru zębów. Alternatywą są specjalistyczne preparaty wybielające, które zawierają nadtlenek wodoru, mimo to, mogą one zmienić barwę uzębienia jedynie o jeden odcień. Dla porównania, zabieg wybielania w gabinecie dentystycznym może rozjaśnić zęby nawet o 8 odcieni. Innymi domowi metodami, są paski i żele wybielające. Pierwsze z nich, nakłada się na zęby na około pół godziny przez kolejne dwa tygodnie. Efekty zabiegu widać już po kilku dniach, a całkowity rezultat można dostrzec po 4 miesiącach. Żel wybielający jest dopełnieniem pasków. Za pomocą pędzelka, 2 razy dziennie, przez 14 dni, smaruje się nim całą powierzchnię zębów. Podobnie jak w przypadku pasków pierwszy efekt widoczny jest po kilku zastosowaniach.  

Zabiegi oferowane przez gabinety stomatologiczne

Jednym ze sposobów na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu jest metoda nakładkowa. Lekarz przygotowuje dla pacjenta specjalne nakładki i preparat wybielający, który należy stosować przez 2 tygodnie. Chcąc uzyskać maksymalny efekt wybielenia, pacjent musi wykazać się sumiennością i regularnie wykonywać zalecenia specjalisty.

Metodą, która daje najlepsze efekty wybielania zębów jest oczywiście laser. Zabieg polega na nałożeniu specjalnego żelu na powierzchnię zębów i uaktywnienie jego działania za pomocą lampy laserowej. Dla uzyskania maksymalnego efektu, konieczne jest wykonanie trzech sesji zabiegu. Wybierając salon dentystyczny, warto zdecydować się na gabinet cieszący się zaufaniem wielu pacjentów. Jest to gwarancja profesjonalizmu i doświadczenia pracujących w nim lekarzy. Przykładem polecanego centrum stomatologicznego jest - http://www.orto.info.pl/wybielanie-zebow/.

Wady zabiegów wybielających zęby

Decydując się na zabiegi wybielające uzębienie, trzeba pamiętać, że najczęstszym efektem ubocznym jest nadwrażliwość zębów. Istnieją jednak sposoby na złagodzenie jej skutków. Przykładem jest stosowanie specjalnej pasty, preparatów zawierających fluor oraz przerwanie wybielania na kilka dni. Przed rozpoczęciem wybielania, najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który dokona przeglądu uzębienia i wybierze najlepszą metodę wybielania.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%