Zamknij
REKLAMA

Najlepsze kosmetyki dla dzieci na lato

08:25, 29.06.2018 | ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Skóra dziecka jest znacznie cieńsza niż u osoby dorosłej, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza latem, gdy nasłonecznienie jest duże, a temperatura powietrza wysoka. Preparaty ochraniające przed słońcem powinny być dopasowane do wieku dziecka i zawierać wysoki filtr, najlepiej 50 SPF.

Krem z filtrem już od pierwszego roku życia dziecka

Ochronne kosmetyki i preparaty dla dzieci do opalania powinny być dobrane odpowiednie do wieku malucha, aby nie wywołać podrażnień jego delikatnej skóry. Informacji dotyczącej od ilu lat można stosować dany środek, należy szukać na jego opakowaniu. Istnieją kosmetyki, które można stosować już od pierwszych dni życia dziecka. Są to kremy do opalania oparte tylko i wyłącznie na filtrach mineralnych i stanowią wysoką ochronę przed słońcem, skutecznie odbijając od powierzchni skóry szkodliwe promieniowanie UVA i UVB. Preparaty do pielęgnacji skóry najmłodszych są również hipoalergiczne i można je bezpiecznie stosować nawet na wrażliwą, atopową lub skłonną do alergii skórę dziecka.

Kremy, emulsje, balsamy do opalania dla dzieci a filtry UV

Kosmetyki na lato dla dzieci powinny zawierać wysokie filtry UV. Do pielęgnacji delikatnej skóry dziecięcej należy stosować preparaty z wysokim filtrem, przynajmniej SPF 30, a najlepiej SPF 50. Istotnym parametrem przy wyborze kosmetyku dla dziecka jest również jego skład. Nie powinien on zatem zawierać filtrów chemicznych, alkoholu czy sztucznych barwników, które mogą podrażnić delikatną skórę malucha. Latem do pielęgnacji ciała i twarzy dziecka najlepiej wybierać kosmetyki do opalania bogate w witaminę E oraz prowitaminę B5 o dodatkowych właściwościach wodoodpornych, dzięki czemu preparat nie zmyje się całkowicie po kąpeili w jeziorze czy basenie.

Balsam po opalaniu dla dziecka

Skóra wymaga pielęgnacji i ochrony nie tylko podczas kąpieli słonecznej, ale i po opalaniu. Po zejściu ze słońca warto zatem zastosować delikatny krem łagodzący, np. na bazie D-panthenolu czy lanoliny. Kosmetyki dla dzieci po opalaniu, nie tylko złagodzą podrażnienia wywołane słońcem, ale i zapewnią skórze odpowiedni poziom nawilżenia, zabezpieczając ją przed pękaniem, pieczeniem i swędzeniem. Wszystkie kosmetyki na lato można kupić bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem drogerii internetowej, podobnie jak inne produkty dziecięce - Pampersy dla dzieci, środki do prania ubranek, zabawki czy akcesoria do karmienia.

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone