Zamknij
REKLAMA

Ogrodowa oaza ciszy

19:49, 04.06.2018 | Materiały partnera
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Jeśli masz działkę lub duży ogród przy domku, wygospodaruj sobie trochę miejsca na urządzenie wypoczynkowego kącika. Znacznie przyjemniej jest wejść latem do chłodnej altanki lub schronić się w niej przed deszczem, niż siedzieć w gorącym pokoju. Miło jest też po ciężkim dniu w szkole czy pracy odpocząć na ogrodowej huśtawce czy drewnianym krześle z siedziskiem wyłożonym mocno wygodną poduchą.

Każdy ma swoje wizualizacje takiego miejsca. Wiadomo, ze im większy plac, tym więcej jest możliwości rozstawienia mebli ogrodowych i efektownego zaaranżowania przestrzeni. Oczywiście również małą przestrzeń można przyjemnie zaaranżować i komfortowo odpoczywać.

Co Ci będzie potrzebne?

Przede wszystkim zastanów się, jakie meble chcesz mieć w swoim ogrodzie – czy w określonym zestawie kolorystycznym i wykonane z jednego materiału, czy też nie. Zanim stanie przed Twoim domem lub na działce unikalny zestaw mebli ogrodowych, pomyśl jakie będzie ich przeznaczenie.

Parasole, zadaszenie

Priorytetowo, chyba każdemu, przyda się duży parasol (najlepiej na wysięgniku) lub zacieniony pawilon (odkryty po bokach lub zabudowany). Jest to znakomita alternatywa dla altanki, której budowa będzie droższa i pracochłonna (jeśli będzie wykonana własnoręcznie). W takim miejscu osłonionym od słońca można spokojnie wypić kawę, poczytać, czy po prostu poleniuchować niezależnie od warunków atmosferycznych – dużego wiatru, deszczu lub słońca.

Stoliki

Ładniej się prezentują niż plastikowe (czy też te wykonane z innego sztucznego tworzywa). Wybór stolików jest ogromny, ale nie zawsze w każdym miejscu trafisz na produkt o wysokiej jakości. Szukaj tylko w dobrych, sprawdzonych miejscach, np. takich https://www.edar.com.pl/meble/ogrod/ i ciesz się wygodą użytkowania oraz mnogością rozwiązań, jakie zaproponuje Ci sklep. Niektóre stoli są w środku przeszklone, inne zabudowane. Ważne jest, aby był stabilny i ładnie wkomponowywał się w linie pozostałych mebli w ogrodzie.

Krzesełka 

Jeśli stolik to i koniecznie krzesełka. Tutaj wybór jest również ogromny. Możesz wybrać krzesła plecione z wikliny lub drewniane o rożnych kształtach. Każde krzesełko można ozdobić miękką poduchą, dzięki czemu komfort siedzenia znacznie się polepszy. Dobrym pomysłem będzie też zakup kompletu - czyli stolika z krzesłami, aby były utrzymane w jednej stylistyce i ładnie się prezentowały wizualnie.

Leżaki

W każdym ogrodzie powinien być chociaż jeden leżak, a najlepiej dwa, aby milej się odpoczywało we dwoje. Na drewnianych leżakach można rozłożyć miękkie koce, materac lub poduchy specjalnie do tego celu przeznaczone. Natomiast do opalania najlepiej rozciągnąć jedynie ręcznik lub matę plażową, aby zapewnić sobie lepszy komfort termiczny.

Ogrodowy kącik wypoczynkowy można ogrodzić fantazyjną drewnianą balustradą, aby wizualnie zamknąć użytkową przestrzeń. Możesz też pomyśleć o tarasie, Jeśli nie jest wbudowany w część mieszkalną Twojego domu, możesz go zrobić na podwórku np. z drzewa bambusowego. Takie podwyższenie posłuży do ustawienia na nim mebli i będzie definiowało przestrzeń w sposób niebanalny.

(Materiały partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone