Zamknij
REKLAMA

Ile będzie Cię kosztować pożyczka na 6 miesięcy?

10:17, 21.05.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki, ale nie wiesz, ile za nią zapłacisz? Aby nieco przybliżyć temat i zastanowić się nad kosztem zadłużenia, przeprowadziliśmy symulację dla półrocznej pożyczki. Sprawdź jej efekty i zorientuj się w kosztach.

Pożyczamy 10 tys. zł na pół roku

Aby zorientować się w koszcie pożyczki, należy przyjąć wstępne założenia. Trzeba ustalić nie tylko okres spłaty zobowiązania, który wynosi 6 miesięcy, ale również określić kwotę. W naszym przypadku rozpatrujemy sumę 10 tys. zł. W celu zorientowania się w kosztach otworzyliśmy ranking pożyczek ratalnych, a następnie wpisaliśmy w formularzu wskazane powyżej dane. Po chwili ukazało się zestawienie ofert pogrupowanych od najtańszej do najdroższej.

Pierwsza, najtańsza pożyczka okazuje się niezwykle atrakcyjna, ponieważ jej rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi zaledwie 4,5%. Samo oprocentowanie nominalne przyjmuje wartość 0,99%, podobnie jak prowizja, która cechują się identyczną wysokością. W efekcie w ciągu sześciu miesięcy i po spłaceniu sześciu rat w wysokości 1688 zł pożyczkobiorca oddaje zaledwie 110 zł więcej, niż pożyczył. To bez wątpienia znakomita oferta i świetna okazja dla każdego, kto potrzebuje pieniędzy.

Tanie pożyczki na wyciągnięcie ręki

Nieco mniej atrakcyjna, choć wciąż godna polecenia i warta uwagi jest druga w kolejności pożyczka z RRSO na poziomie 16,4%. Na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania tej oferty składa się wyłącznie oprocentowanie nominalne, które wynosi 9,99%. Prowizji nie ma, ale jest wymagane ubezpieczenie w wysokości 1,5% kwoty zadłużenia. Polisa zabezpiecza pożyczkobiorcę i jego rodzinę przed konsekwencjami finansowymi śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku, inwalidztwa lub poważnej choroby. Przy racie w wysokości 1741 zł finalnie oddaje się bankowi o 450 zł więcej, niż się pożyczyło.

Na ostatnim, trzecim miejscu na podium znalazła się pożyczka z RRSO o wartości 22,29%. Co ciekawe, oprocentowanie nominalne wynosi… 0%, a cały koszt zobowiązania zamyka się w prowizji na poziomie 6%. Poza tym nie ma żadnych innych opłat ani ubezpieczeń. W rezultacie w sześciu ratach w wysokości 1 767 zł pożyczkobiorca oddaje bankowi dokładnie 10600 zł, czyli o 600 zł więcej niż kwota początkowa.

Jak widać, pożyczki nie są tak drogie, jak mogłoby się wydawać. Trzeba jednak pamiętać, że mówimy o zobowiązaniu półrocznym, czyli stosunkowo krótkim, co korzystnie wpływa na wysokość raty. Należy mieć bowiem na uwadze, że przy dłuższym czasie spłaty pożyczki stałyby się droższe, choć oczywiście jednocześnie rata by się obniżyła. Tak czy inaczej w razie nagłej potrzeby finansowej i braku własnych środków zdecydowanie warto rozważyć wzięcie pożyczki. W wyborze najlepszej oferty pomoże Ci porównywarka pożyczek ratalnych.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (8)

pigemeje89pigemeje89

0 0

no wlasnie ja bralem w vivus i dla pierwszej nie bylo zdnych %, ale dla tych, ktorzy nie umieja oszczedzac, krotki proadnik https://www.vivus.pl/moje-finanse/poradnik-pozyczkobiorcy/chwilowe-problemy-finansowe-czyli-jak-przezyc-syndrom-konca-miesiaca/, ktory moze okazac sie pomocny 16:41, 29.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oewongaoewonga

0 0

Witam! Jako przedstawiciel wonga.com zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną firmą z branży internetowych usług finansowych. Obecnie prowadzimy działalność w kilku krajach. Działamy w oparciu o zasady:
- Przejrzystości - informujemy o wszystkich kosztach i warunkach korzystania z naszej oferty
- Elastyczności - dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb naszych Klientów
- Komfortu - korzystanie z naszych produktów jest proste i wygodne. Nasza oferta jest dostępna online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=tygodnik.

W razie pytań jestem do dyspozycji
Tomasz | Ekspert wonga.com

* Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora. 10:06, 16.06.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ronekronek

0 0

Oferta wonga to jedna z najlepszych ofert na rynku. Ile kosztuje kolejna pożyczka poza pierwszą? 13:01, 17.09.2018


portal-faraon24portal-faraon24

0 0

Szczegóły dotyczące warunków i wymagań znajdą Państwo na portalu "Faraon24". Pożyczki Faraon są zweryfikowane i wszystkie pozytywnie potwierdzone. Weryfikują klienci i specjaliści z branży.

Faraon24 to szybkie i sprawdzone pożyczki
Zapraszam do kontaktu

* Aby dowiedzieć się więcej o szczegółach udzielania pożyczek należy wejść w prospekt informacyjny wybranej firmy - tam są wszystkie najpotrzebniejsze informacje. 12:27, 27.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Seweryn KwiatkowskiSeweryn Kwiatkowski

0 1

Witam wszystkich, nazywam się Seweryn Kwiatkowski, właśnie dostaję pożyczkę od Pameli Rosa Flores, nigdy nie wierzę, że zobaczę dobrego kredytodawcę kredytowego takiego jak ona, ale teraz uważam, że istnieje dobry pożyczkodawca, więc oto mój adres e-mail address: kwiatkowskiseweryn09@gmail.com. lub możesz wysłać go e-mailem: pamelarosaflores11@gmail.com 01:40, 23.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oe wongaoe wonga

0 0

Witam! Ronek, kolejna pożyczka w wonga.com każdorazowo udzielana jest na indywidualnych warunkach. Można o nią wnioskować od razu po spłacie pierwszej pożyczki. Maksymalny limit dla kolejnych pożyczek w wonga.com może wynieść do 20000 zł, ale kwota ta i koszt ostatecznie są uzależnione od indywidualnie obliczanej zdolności kredytowej. Dodam, że Klienci wonga.com mają możliwość wzięcia udziału w Programie Korzyści. Za ukończenie 10 kursów albo ścieżki edukacyjnej na platformie Kapitalni.org Klient może otrzymać jednorazowo w trakcie trwania jednej pożyczki zwrot w wysokości 10 zł. Ukończenie większej liczby kursów lub ścieżek uprawnia do zwrotu 10 zł przy kolejnej pożyczce.

Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100 lub skorzystania z chata na wonga.pl/live_chat?utm_source=tygodnik.

W razie pytań jestem do dyspozycji
Tomasz | Ekspert wonga.com

* Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora. 18:12, 20.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AmadeuszAmadeusz

0 0

Dużo osób przestaje myśleć racjonalnie, gdy pojawia się nagła potrzeba pożyczenia pieniędzy a pośpiech nigdy nie jest dobry. Podczas wyboru odpowiedniej oferty należy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi warunkami oraz z samą firmą. Wybór niezaufanej placówki nigdy nie jest dobrym pomysłem. Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z usług firm jak wonga, które od wielu lat istnieją na rynku. 23:57, 23.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oewonga1oewonga1

0 0

Witam! Amadeusz, dziękuję za wspomnienie o ofercie naszej pożyczki. Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną firmą z branży internetowych usług finansowych. Obecnie prowadzimy działalność w kilku krajach. Działamy w oparciu o zasady:
- przejrzystości - informujemy o wszystkich kosztach i warunkach korzystania z naszej oferty
- elastyczności - dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb naszych Klientów
- komfortu - korzystanie z naszych produktów jest proste i wygodne. Nasza oferta jest dostępna online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* oraz 660 168 100 lub skorzystania z chata na wonga pl/live_chat?utm_source=tygodnik.

W razie pytań jestem do dyspozycji
Tomasz | Ekspert wonga com

* Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora. 17:00, 13.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone